Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért félsz (ha félsz) a...

Miért félsz (ha félsz) a kétéltüektől és a denevérektől?

Figyelt kérdés
Az előző kérdés megihletett:) Sokan írták h félnek a békáktól, denevértől. Kíváncsi lennék h miért?
2009. jún. 17. 22:49
 1/8 anonim ***** válasza:
A békáktól valamiért félek, talán mert olyan ugrálósak és hirtelenek és brekegnek és megijesztenek, de aranyosak is ha így belegondolok de mégis félek tőlük...:D Viszont a denevéreket szeretem mert szépek, meg a kígyókat is de abból is csak a nagyokat, a kisebbektől félek. De ez nem tudom miért.
2009. jún. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
A békák nagyon aranyosak, imádom a kezembe venni őket. : ) A denevérektől viszont azóta félek, amióta kiskoromban az uncsitesóm azt mesélte, hogy a denevérek belekapaszkodnak az ember hajába, és nem hajlandóak elengedni, csak úgy szabadulhatok meg tőle, ha kopaszra nyírom a fejem és megölöm XD Lehet, hogy ebből semmi nem igaz, de azóta is megmaradt bennem. No meg nem egy cuki, esztétikus állat véleményem szerint.
2009. jún. 17. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem félek se a békáktól, se a denevérektől (egyszer fogtunk egyet a lakásba, szegényke olyan aranyos volt, ahogy be volt rezelve! :D). De van olyan ismerősöm, aki még a vörösfülű tekinktől is fél, amikor közel mászott hozzá a békánk ismerkedni. Azt mondta, attól fél, hogy megharapja! :D Egyébként sokan azért félnek a békáktól, kígyóktól, mert azt hiszik, hogy nyálkás a bőrük. Denevérről pedig még egyetlen aranyos mese sem született, csak vámpíros és egyéb rémtörténetek, úgyhogy már gyerekkorban kezdődik az egész.
2009. jún. 17. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
52%

Én csak a denevértől félek, mert belekapaszkodik a hajba és nagyon nehéz kiszedni.

A békától nem félek, csak egyszerűen undorodom tőlük.

A kígyókat és siklókat viszont szeretem.

2009. jún. 18. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Tévhit, hogy a denevér belekapaszkodik a hajba. Fogalmam sincs, hogy ez honnan ered, de nem sok valóságalapja van...

És még mielőtt valaki azt írná, hogy a kígyóktól azért fél, és irtózik, mert nyálkásak, fel kell világosítsam, hogy nem azok. A kétéltűek bőre nyálkás és a halaké.


Amúgy én nem félek egyik ilyen állattól sem.

Fura is lenne, ha pl terepgyakorlaton folyamatosan be lennék rezelve, hogy jajj denevér, meg jajj kígyó, vagy volt mikor egyik órán a tanár behozta az élő gekkóját, szeintem mindenki nézett volna, ha bárki is sikoltozva kiszalad vagy csak akár szörnyülködik...)

2009. jún. 18. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
52%
mert budosek
2009. jún. 18. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
én nem félek
2010. márc. 6. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#6 Nem büdösek.Legalábbis a kígyók biztos hogy nem.
2019. júl. 8. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!