Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi ez a hangyainvázió?

Mi ez a hangyainvázió?

Figyelt kérdés

Már kb. 1 vagy 1,5 hónapja teli van velük a konyha..Szép tiszta konyhánk van szóval, nem a mocsokra, kajamaradékra, morzsákra jönnek. (persze nyilván érzik hogy itt van az éléskamránk:D) De ennyi hangya még sohasem volt.... Egyszerűen nem tudjuk őket likvidálni. Egy csomó hangyacsapda is ki van rakva, volt hogy a falmentén mindenhol felszórtam a követ hangyairtó porral, de erre meg azt vettem észre, hogy a falon közlekednek...Felmásznak a konyhaszekrénybe, megtámadják a cukrot meg mindent...Még a lezárt befőttesüvegben tartott mézbe is bementek valahogy..Gusztustalan volt:D :S

Emellett még a kertben is rengetegen vannak, már most elpusztítottak egy csomó zöldséget és a fákon is hemzsegnek.. Csak nálunk van ennyi hangya??

Teljesen ki vagyok akadva, ráadásul sajnálom ezt a sok környezetszennyező szert is használni, pláne ha eredménytelen..=/

Lehet valamit tenni a hangyák ellen?


2012. máj. 19. 20:05
 1/10 anonim válasza:
Hű ezt én is írhattam volna, kb másfél hónapja jönnek mennek a konyhában. És nem tudom hogy irtsam ki, már több mindennel körbe fújkáltam, de mégis jönnek újra és újra. Ráadásul pici gyerekeim vannak, így a vegyszerekkel vigyáznom kell. Alapvetően tisztaság van, de mégis a morzsákra fogtam, hogy azért vannak a konyhában, de pár napja a fürdőben is!! megjelentek. És a falon, mosógépen, mosdókagylón mászkálnak.
2012. máj. 19. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Na akkor nem csak nekem tűnt ez fel..:) Nem tudom mi miatt vannak most ennyien...Az sem jó ha teli porozom a házat(neked meg főleg, a kicsik miatt) de ez sem állapot, hogy minden kaját megtalálnak ami nincs légmentesen zárva, ráadásul a környező helyiségekbe is bevándorolnak....Látom hogy nálunk már képesek voltak a járólapok között is lyukakat törni, onnan jönnek fel, meg a falba is járataik vannak szerintem.... megeszik a házat a fejünk fölől:D:(
2012. máj. 19. 21:19
 3/10 A kérdező kommentje:

Most is megyek inni, leveszem a konyhaszekrény középső polcáról a poharam, de ha 10 hangya nem volt benne akkor egy sem....még csak nem is cukros üdítőt ittam belőle legutóbb:D sima csapvizet..Én ezt nem bírom:(


Bár anya szerint azért van ennyi mert nagyon kevés eső esik mostanában és szomjasak...Hát az előbbi tapasztalatom alátámasztja :DDDD

2012. máj. 19. 21:43
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk márciusban profi hangyairtás volt.6 hétig hagytuk hatni a szert,utána feltakarítottuk,de pár napja újra megjelentek.Mit mondjak,nem örülök nekik.
2012. máj. 19. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
én port nem mertem leszórni, de van ilyen spray hangyák ellen, azt szoktam ráfújni a falra, meg a résekre, ahol bejönnek, aztán kis idő után lemosom. De 1-2 nap és megint vannak. Én is nagyon útálom, de tényleg nem kajára jönnek, mert mondom a fürdőben is megjelentek, ott kaja tuti nincs, és amúgy is tiszta.
2012. máj. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a szárazság miatt szaporodtak el bár nem nagyon értek a hangyákhoz :D
2012. máj. 19. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 matchman válasza:

Pont most akartam egy ugyanilyen kérdést feltenni, de valahogy éreztem, hogy rákeresve a "hangya" szóra, találok hasonlót. A szitu ugyanaz, mint a kérdezőnél. Annyit takarítunk, hogy már műteni lehetne a lakásban. Mégis, tegnap este már az ágyban másztak rajtunk. Eddig próbálkoztunk RAID spray-el, de annak még utólagos hatása sincs. Csak az éppen ott mászó példányokat pusztítja el. Kb. 1 hete vettem 4 db. csapdát. Direkt olyat választottam, amire rá van írva, hogy minden hangyára jó. (Van olyan ami a fáraóhangya ellen nem. Amúgy, melyik a fáraóhangya?) Eddig nem sok eredményt láttam. Talán egy kis visszaesést egy-két helyen, de ezzel ellentétben előjöttek máshol. Most azt tervezem, hogy mégtöbb csapdát veszek. Muszáj fegyverkezési hajszát indítani ellenük.

Jó lenne, ha írna olyan is ide, akinek van valami hatásos javaslata!

A hangyacsapdák leírásán azt olvastam, hogy ezek a dögök kint laknak, és onnan jönnek be. Tehát nem a ház alatt, stb. Az újonnan beszerzésre kerülő csapdák egy részét kint fogom bevetni.

A porral én sem merek próbálkozni, mert gyerek, kutya, macska, stb...

2012. máj. 20. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
A csapda nekem nem vált be, a raid viszont a többi permetes cucchoz képest, elég sokáig jó volt. Talán másfajta hangyánk van.
2012. máj. 20. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

nálam is voltak tavaly, nem ilyen durván sok, de meneteltek..megnéztem hol jönnek be és a bejáratukhoz szórtam sütőpor+porcukor keveréket

a porcukrot szeretik, mert édes és a sütőpor árt nekik..a kettő együtt ideális, mert így szívesen fogyasztják, nem is jöttek tovább más élelmet keresni és idén alig volt 1-2 hangyám

2012. máj. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Húú köszi!! Ez a sütőpor-porcukor keverék egyenlőre javított a helyzeten!:)
2012. máj. 22. 23:13

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!