Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A biológia órán felboncolt...

A biológia órán felboncolt állatokat milyen módon ölik meg?

Figyelt kérdés
Szeretnék boncolni, de nem tudom, hogy hogyan lehetne az állatot úgy elpusztítani, hogy a legkevesebb fájdalommal járjon neki, ugyanakkor ne roncsolódjon a teste. A patkányméregre gondoltam először, de most olvastam, hogy az rendkívül fájdalmas az állatnak, aki megeszi, ráadásul lassan hat.
2012. máj. 23. 16:42
 1/10 Platypus ***** válasza:
Házilag sehogyan se tudod megoldani a humánus elpusztítást. Az erre a célra elfogadott szerek elsősorban altatók, és csak túladagolva ölnek("túlaltatás"). Ezek mind szigorúan engedélykötelesek, mivel embereket is el lehet kábítani velük. Iskolai boncolásokhoz általában étert használnak, régebben a kloroform volt elterjedt.
2012. máj. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Milyen állatot szeretnél te boncolni? Mert egyes rovarokon és baromfikon kívül minden más állat elpusztítását törvény tiltja! Emlősöket szigorúan tilos megölni, állatkínzásnak számít és 1-5 évig terjedő börtönbüntetést vonhat maga után! És arról még nem hallottam, hogy ízeltlábúakat patkányméreggel öltek volna meg!
2012. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És már nem boncolhatnak a diákok biológia órán sem, csak úgy közlöm!
2012. máj. 24. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Saját vélemény. Szerintem a fagyasztás eléggé fájdalom mentes és nem roncsol ha nem hagyod bent sokáig.

(csak a kérdésre válaszoltam)

2012. máj. 24. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

második-harmadik: Akkor te gondolom sose ettél még marhát, az is emlős, tényleg szigorúan tilos elpusztítani. :D

Egyébként halat, hörcsögöt, gilisztát szeretnék boncolni. Értelemszerűen a hörcsög legkevésbé fájdalmas elpusztítása okoz fejtörést.

2012. máj. 24. 17:35
 6/10 polarbeer ***** válasza:

NEHOGY FAGYASSZ!!!! Nagyon roncsolja a belső szerveket.


Giliszta: 8-10 %-os (százalékos) alkoholba rakd 15-20 percig. 20 perc után lemosod, és boncolhatod.


Hal: 25%-os vizes uretánoldatot, vagy más, vízoldékony altatószert használj! Egy-egy altatószerrel jól átitatott vattát a vízből kiemelt halak kopoltyúfedői alá helyezzük; a kopoltyúhámon át a gyorsan felszívódó uretán kb 1 óra alatt elpusztítja az állatot. A kimúlt állatról lemossuk a nyálkát, és boncolható.


Hörcsög: az állatokat tartalmazó edénybe kloroformmal vagy éterrel bőségesen átitatott vattát teszünk. Gondosan lezárjuk, légmentesen!! Elcsendesedik, elalszik, elpusztul. 1 óra múlva ellenőrízd:

- emelkedik-e a mellkasa = lélegzik-e

- ha a szemét kis szőrszállal ingereljük, vagy zseblámpával belevilágítunk, akkor megmozdítja-e a szemhéját.

Ha nem, akkor a hörcsög boncolható.


Forrás: Összehasonlító anatómiai praktikum, szerkesztette Zboray Géza. Amúgy nagyon ajánlom ezt a kétkötetes könyvet, ha behatóbban akarod tanulmányozni az állatok belső felépítését. Ha érdekel az állatszervezettan, akkor ez a könyv alapmű :)

2012. máj. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
részemről csak egy ötlet volt :D
2012. máj. 25. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

polarbeer

Köszönöm szépen a választ. :) Fogorvosi egyetemre szeretnék menni. Gondoltam hasznos lenne egy picit élőben is ismerkedni azokkal a szervekkel amikről eddig csak könyvekben olvastam. Másrészt szeretném szokni a látványt: vér, szervek, szövetek stb. Ezért akarok boncolni, de érzelemszerűen az ember lesz majd a szakterületem. :)

2012. máj. 25. 15:42
 9/10 anonim ***** válasza:
És ha mondjuk elmennél egy disznóölésre? :D
2012. máj. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Szerintem senkinek nem lenne kedve arra várni míg én precízen tanulmányozgatom a desznyó szerveit. :D Az amúgy is ősszel szokott lenni.
2012. máj. 25. 16:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!