Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki nemtud olyan oldalat...

Valaki nemtud olyan oldalat ahonnan rovaros könyveket lehet rendelni?

Figyelt kérdés
nem olyan kisgyerekes könyvre gondolok, hanem olyan komolyabb enciklopédiára ...
2012. jún. 3. 21:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kifejezetten rovarokkal foglalkozó boltot, vagy valamit nem találsz, de az antikváriumokban, könyvesboltokban általában lehet jó rovaros könyveket találni. Én az antikváriumokat javasolnám, ott keresgélj!
2012. jún. 4. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
köszi :)
2012. jún. 4. 18:16
 3/9 polarbeer ***** válasza:

Nekem van sok, ezzel foglalkozom!


Ha elmondod, pontosan milyen rovarok érdekelnek, akkor tudok segíteni, tudok mondani pontos címeket. Írj nyugodtan :)

2012. jún. 6. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hát engemet úgy a nálunk élő rovarok érdekelnek, méhek, darazsak, stb. :)
2012. jún. 6. 17:32
 5/9 polarbeer ***** válasza:

Olyasféle célra kéne, hogy jársz ki a természetbe, és hogy megismerni, hogy pontosan mit látsz?

Tudom ajánlani a Lepkék c. könyvet a Természetkalauz sorozatból, nagyon jó könyv, MO gyakori, és kevésbé gyakori éjjeli és nappali lepkéit is nagyon jól leírja szép, színes képekkel, én is ezt használom, csak régebbi kiadásban:

[link]


és


[link]


Ugyanebből a Természetkalauz sorozatból kapható a Rovarok c. könyv is, szintén szép, színes képekkel, és igényes leírással foglalkozik MO szitakötő, bogár, hártyásszárnyú, eegyenesszárnyú, kétszárnyú, sőt pók faunájáról is.


Bogarakról ez most a legjobb könyv szerintem:

[link]

és

[link]


Ezeken kívül ha beszerzel egy pár régi búvár zsebkönyvet, kezdetnek az is megteszi. Pár száz forintért bármelyik antikváriumban találsz Búvár Zsebkönyveket (kicsi, fehér könyvek, keménytáblás, általában 60 oldalasok). Érthetően magyaráz, igaz, hogy nem fényképes, de igényesek a rajzok!!

Pár példa:

Bogarak

Szitakötők, kérészek, hangyalesők

Legyek, hangyák, méhek, darazsak

Lepkék

Szöcskék, sáskák, tücskök

Kabócák, bodobácsok

...

Búvár zsebkönyvekhez link:

[link]


Jó kutakodást a rovarok világában, én már örömet leltem bennük! Remélem, Te is megszereted őket! ;)

Üdv.: polarbeer

2012. jún. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm h ségítettél :)

Ez a lepkés könyv már megvan nekem. És még azt szeretném kérdezni h ezt a bogaras könyvet amit küldtél azt pl Szlovákiából is meg lehet rendelni? Mert én Szlovákiából vagyok.

2012. jún. 6. 19:27
 7/9 polarbeer ***** válasza:

Ezt sajnos nem tudom, de van 2 javaslatom:

- ha van MO-n valaki ismerős/rokon/barát, akkor ő megrendeli neked, és te majd neki kifizeted

- bemész szlovák könyvesboltokba és antikváriumba, hogy neked pontosan ez a könyv kell. Felírod a kiadót, az írót, a címet, és az ISBN számot, és hogy kerítsenek neked egy ilyet. Főleg nagyobb könyvesboltokat javaslok, mert tuti, hogy ez egy naaaaaaaagy hálózat, mint a Tesco, hogy minden országban vannak boltjaik.


A könyv, amiről beszélünk:

ÉlőVilág Könyvtár sorozat, cím: Bogarak. Írta Merkl Ottó. Kossuth kiadó Budapest. ISBN: 963 09 4496 0 Dátum: 2003


Üdv :)

2012. jún. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm :)

Sajnos MO nincs semmi rokon :( ... de majd keresek tovább a könyvesboltokban, és megpróbálom megrendelni netről, amit küldtél :)

2012. jún. 7. 21:31
 9/9 polarbeer ***** válasza:

http://

data.

hu

/get/5221159/Bogarak_EloVilag_konyvtar.pdf


Csak rakd össze a fent található sorokat, szóköz, és egyéb karakter NÉLKÜL, és egy linket kapsz!

Ezen a linken elérhető a Bogarak c. könyv pdf formátumban, jól olvasható módon!

2012. jún. 10. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!