Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen fajta a képen látható...

Milyen fajta a képen látható bogár?

Figyelt kérdés

Ma délelőtt megcsípett egy nagy bogár, de nem tudom milyen fajta.

Okoz-e allergiás reakciót a csípése/harapása? Szerintetek menjek orvoshoz? Sürgős választ kérek!!!! Előre is köszönöm!


Ilyen bogár volt:

[link]


2009. júl. 15. 10:49
 1/9 anonim ***** válasza:
nemtudom, h milyen bogár ez, de félelmetes..:S szerintem várj 1 órát, ha nagyon bedagad akkor menj orvoshoz.
2009. júl. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
76%
MENJ ORVOSHOZ !!!!!!! a bogár 80 % h mérgező :S tegyél rá ecetes borogatást!!!
2009. júl. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
76%
A bogár HŐSCINCÉR. Nálunk a fűzfákon van sok belőlük. Nem hiszem, hogy bajod lesz a csípésátől, mivel nem juttat méreganyagot a szervezetbe, mint pl. egy darázs. Figyeld a csípést, és ha csúnya, akkor menj vele orvoshoz.
2009. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ez diófacincér. Nem csíp, hanem harap:) Jó nagyot tud. Szerintem nem veszélyes, még sosem hallottam h vki allergiás lenne rá. De ha rosszúl érzed magad menj dokihoz.
2009. júl. 15. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
én allergiás vagyok rá..... belázasodom tőle stb....második voltam...
2009. júl. 15. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Így van, harap a kis mocsok, nem csíp. :) Szerintem ne aggódj miatta! Fertőtlenítsd a harapást arcszesszel, vagy betadinnal.
2009. júl. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
76%
Ez egy hőscincér:D.. Szép jószág, de, én nem tudok róla h., ártalmas lenne... Inkább harap mint csip, vagy, szúr.... De, ha, mégis van valami ott a "csipés" körül akkor, SÜRGŐSSÉGI!!!!!!!!!
2009. júl. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez diófacincér, de mint a többi (hőscicér és társai) nem tud csípni, csak megharap. Kb. mint a darázs, a helye is olyan lesz. Tapasztalatból írok, én is találkoztam már ilyennel :S
2009. júl. 15. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat! Úgy néz ki, hogy megúsztam, nem jelentkezett semmi elváltozás! :) De azért nagyon megijedtem, még soha nem láttam ilyen bogarat. Még most is kiráz a hideg, ha eszembe jut, hogy rajtam mászott... :)

Még egyszer köszi! :) További szép napot mindenkinek!

2009. júl. 15. 12:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!