Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Milyen fajta darázs lehet?...

Milyen fajta darázs lehet? Elég félelmetes - többi lent

Figyelt kérdés

kb. másfél-két cm hosszú, a feje teljesen fekete vagy nagyon sötét barna,a fejét és a potrohát egy vékony kis valami köti össze, a potroha,fekete és sötétsárga csíkos, de találkoztam már teljesen feketével is, a szárnya és a lábai, csápjai barnásak.


Két, három éve vettük észre, hogy az egyik emeleti szobába nyüzsögnek az ilyen darazsak, na nem úgy, hogy repked egyszerre negyven, hanem úgy kb, ötösével, lecsapkodtuk őket, de pár perc után újra jöttek, minden nap legalább 10-20. És hihetetlen hamar fészket raktak, volt, hogy reggel levettem a pizsim és este mikor húztam volna fel, már benne volt egy fészek :S A fészkük hasonlít egy afrikai óriás csiga házához, olyan csavart, nyilván sokkal kisebb, és olyan mintha ezek ilyen egyszemélyesek lennének. Aztán úgy alakult, hogy elköltöztem a szoba maradt ahogy volt. Kb. egy éve jöttem vissza,festés előtt ugye mindent kipakoltunk stb. na a képek meg szekrény mögött jó sok ilyen kis egyszemélyes fészek. Ezek a dolgok nem kerültek vissza, darabig nem is volt gond, eltűntek a darazsak. De ablakot nyitni nem mertem sose...félek tőlük. Aztán most, megint előkerültek, de lövésem sincs, hogy honnan, ablakot itt sosem nyitok, máshonnan szellőztetek, amennyire lehet, és csak ebbe a szobába vannak, sehol máshol az egész házban. Nyílászáró csere előtt állunk, remélem az majd megoldja a dolgot. Hozzátenném még, ilyen agyagos, sáros valamiből van a fészek, de most nem találtam sehol. Csak ezek a kis dögök repkednek, bár most már vannak sima darazsak is, azok is csak itt és azok se tudom honnan jönnek. :S Elkeserítő...holnap megpróbálok képet is felrakni, de ha esetleg valaki a leírásomból is ráismer, hogy mi lehet ez, az kérem ne fogja vissza magát :)


2012. aug. 4. 23:57
 1/7 anonim ***** válasza:
hasonló esetünk volt nekünk is, de kép nem ártana :D nekünk 2 emeletes házunk van és a padláson volt egy rakat fészek egymáshoz közel, és nálunk is csak az egyik szobába, rágcsáló és rovarírtókat hívtuk ki, megérte az az 5.000 ft amennyiért nekünk megcsinálták :D befúlytak vmi vegyszert, egy zsákba összeszedték a fészkeket és hagytak ott ilyen kicsi golyókat a padláson, ami "elgázosította az összes ottmaradt fészket is. (régebben volt ez már, és ha jól emlékszem vmi lódarázs a nevük)
2012. aug. 5. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi! Sajnos/ szerencsére ezek nem lódarazsak, nincs bennük annyi sárga és nem is olyan nagyok, meg nem is olyan tömzsik, meg azokat felismerem :) De köszönöm a gyors választ, holnap lesz kép is, akkor biztos tudtok majd még jobban segíteni :)
2012. aug. 5. 00:19
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem valami fürkészdarázs-féleség lehet...
2012. aug. 5. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sikerült képet csinálnom, bár eléggé homályos, de talán aki ért hozzá az ki tudja venni így is :)


előre is köszi


[link]

2012. aug. 5. 14:30
 5/7 anonim válasza:
azta ilyet még nem láttam :O
2012. aug. 6. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehet, valami új faj:) de miért pont nálam kell neki lenniük...tiszta para.
2012. aug. 6. 17:24
 7/7 Gauldoth ***** válasza:
Fürkészdarázs, ahogy már be is írták.
2012. aug. 23. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!