Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kiskutyám megölt egy kiscsirké...

Kiskutyám megölt egy kiscsirkét, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Átmentünk nagynénémhez, pórázon vittem át,mert tudtam,hogy nem csak megnézné a csirkéket,hanem bántaná is őket.

Aztán bementünk a házba, ott levettem a pórázt, de valamelyik ügyes kiengedte az udvarra pedig elmondtam 100x,hogy zárják be az ajtót, én meg azt hittem,hogy ott fekszik mellettem a kutya. 5 perc múlva elkezdtem keresni és félig a szájában volt egy kiscsirke. Elakartam venni tőle, bár már késő volt,mert átharapta a kiscsirke hasát. Nagy nehezen elvittem tőle, sajnos a csibe meghalt.. szörnyen érzem magam azóta is.

Egyébként egy 3éves shih-tzu kutyáról beszélek, tehát nem is az a vadállat. Nem tudom erről leszoktatni? Valahogy megnevelni? Kiskora óta érintkezik macskákkal, madarakkal, de egyszerűen sosem láttam hajlandóságot arra,hogy ne úgy tekintsen rájuk,hogy meg kell őket ölni..

Nagynéném kutyája sosem bántotta még őket, pedig mindig el van engedve mellettük.


2012. aug. 13. 15:09
 1/5 Bozsikrisz ***** válasza:

Tedd azt, hogy veszel a nénédnek egy kiscsirkét bocsánatkérésképpen:)


Amúgy nekem nagyon szimpatikus, hogy egy shih-tzu így vadászik :D látszik, hogy nem egy nyámnyila kutya.

Viszont úgy nagyon nehéz lesz leszoktatni erről, hogy nem tudod folyamatosan tréningezni.

Én azt csinálnám, hogy kiülnék vele a kertbe, és nem engedném, hogy hozzájuk nyúljon, csak nézhetné őket. Azt kellene elérni, hogy teljesen közömbös legyen a csirkék iránt.

De ha ennyire erős benne a vadász ösztön, akkor nehéz dolgod lesz..

2012. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Nem szívesen mondom ezt, de a döglött csibét dugd az orra alá, és közben büntesd meg alaposan. Hogy hogyan, azt rád bízom.
2012. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megtörtén,nem tudsz mit tenni. Nem dőlt össze a világ!
2012. aug. 13. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát én is bírom,hogy nem a tipikus shih-tzu,de ez betett nálam,mert rettentően sajnáltam a kiscsibét.

Tényleg vadászik rájuk, lelapul a fűbe:S :D

Múltkor 3 órán keresztül ültem vele a kertben a csirkék körül, 3 órán keresztül húzta a pórázt,sírt,hogy menne..

Nem tudtam fegyelmezni, rettenetesen rosszul viselkedett.

2012. aug. 13. 15:55
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha kellő tekintélyed lenne a kutya szemében, le tudnád őt tiltani erről a viselkedésről. Ez minden kutyára igaz, fajta nélkül. De tényleg az a legjobb, hogy ha kimész a kertbe, a kutya persze szabadon van és nem engeded oda őt a csirkékhez, ha elkezd vadászni, azonnal letiltod őt erről.


Az, hogy a döglött csirkét mutogatva bünteted, baromság. Utólag nem fogja tudni, hogy azért megy az egész, mert órákkal, napokkal korábban lefojtotta azt a kiscsibét.

2012. aug. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!