Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A cicám bolhás, és valószínű,...

A cicám bolhás, és valószínű, hogy egy bolhát (vagy bolhákat) felvittem a házunkba. Elszaporodhat-e, és árthat-e nekünk?

Figyelt kérdés
A macskánkat a pincében, és az udvaron tartjuk. A pincében már elszaporodtak a bolhák.

2012. aug. 23. 10:52
 1/2 anonim ***** válasza:
A kutyabolhával ellentétben a macskabolha átmegy emberre is, úgyhogy én azt ajánlom hogy először is a cicát porozzátok be vagy ha bementek állatpatikába (ott bizos van) olyan csepp amit a cicára kell cseppenteni kilónként kettőt olyan helyre ahol nem tudja lenyalni (mert árt is neki ha bejut a szájába és akkor nem is használ) mondjuk a tarkójára és ez a csepp nem csak a bolhákat írtja ki és nem engedi belemenni többet (ezt a csepegtetést minden hónapban 1x kell) hanem a kullyancsoktól és más élősködőktől is megvéd. Van ilyen csepp nyusziknak isén onnan tudom (bár az a csepp ami nyusziknak jó jó a cicának is de ha már ott vagytok tudtok külön macskának is venni), ha ez megvan rovarírtózzátok be a pincét és fertőtlenítsétek valahogy ki. majd ti is rendesen fürödjetek meg hajmosás meg minden és a ruháitokat is mossátok ki és fertőtlenítsétek ki. így meglehet szabadulni tőlük :)
2012. aug. 23. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
Mi a neve annak a nyuszis cseppnek!?
2014. aug. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!