Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatoknak is van logikájuk?

Az állatoknak is van logikájuk?

Figyelt kérdés
Tehát ,arra lennék kíváncsi ,hogy egy fel ismerik az ok-okozatot ?
2012. aug. 23. 16:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
ösztön
2012. aug. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Gauldoth ***** válasza:

A logika a matematika része. Ahhoz meg nem konyítanak. de ha arra gondolsz, akkor igen képesek kitalálni egysmást, de ez fajfüggő.


Pl szerintem egy giliszta nem, de a varjak, papagájok, kutyák, delfinek, csimpánzok, ugrópókok biztosan

2012. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:

Logikájuk a dolgoknak van.

Az élőlényeknek logikai érzékük van.

2012. aug. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Egy beszabadult egeret kíméletes módszerrel, gyilkolás nélkül akartam elkapni.

Kitettem neki többféle csapdát, egyikbe sem futott bele.

Csináltam egy csapóajtós befőttesüveget, lestem egész nap.

Az egér odament, bedugta a fejét aztán visszatolatott.

Miután látta hogy rázáródik az ajtó az üvegre, többet a közelébe se ment akármit raktam bele.

Szerencsre pont akkor kezdtem dobolni, így magától kiköltözött :D

A hörcsögöm 2 hét alatt megtanulta elmutogatni hogy mit szeretne, és őt is sokat figyeltem.

Mindig szeretett volna felmászni a szekrényre, nagyon cseles dolgokkal próbálkozott, a második polcig sikerült is felkapaszkodnia.

És ezek csak rágcsálók.

2012. aug. 23. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Honnan veszed ,hogy a logika ,csak a matematika része ? Én például csoportokban és a csapatokban élő állatokra gondoltam.Például a farkasok is inkább falkákba tömörűlnek ,hogy megvédjék magukat és a túlélésük záloga is ebben rejlik.Szerintem ez bizonyos szintű következetesség.
2012. aug. 23. 17:08
 6/21 anonim ***** válasza:

Úgy tudom, a delfineknél már bizonyították a logikus gondolkodást, ilyen kizárásos, meg egyéb elég összetett feladatokkal.

Ezeket a feladatokat speciálisan rakják össze olyanok, akik az agyi tevékenységet gondolkodást, kapcsolatokat stb. vizsgálják.

Nem értek hozzá annyira, bocs, hogy csak így a saját szavaimmal mondom el.

De pl az ok-okozati összefüggést, hogy mondjuk egy kutya leül, ezért kap jutalomfalatot, azt nem hiszem, hogy a logikus gondolkodás közé sorolják.

Meg a főemlősöknél, a családtagok közt a szociális tevékenységek, szövetségek, "politizálás" is elég komoly előre látó gondolkozást igényel.

2012. aug. 23. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim válasza:
A tévében volt valami műsor,amiben azt nézték,hogy a kutyák vagy a macskák a jobbak és az egyik macska kiakart jutni a házból és úgy jutott ki,hogy kinyitotta az ablakot
2012. aug. 23. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Hát szerintem a falkába, (csordába, rajba stb) tömörülés pont nem logikai megfontolás alapján történik.

Ez evolúciós hagyomány, nem ők döntenek így, ebbe születnek bele.

Ezt tanulják meg a génjeikben van, mint a szardíniáknak.


Mondjuk egy összetettebb falkatámadás már érdekesebb dolog!

2012. aug. 23. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Szerintem a logikus gondolkodás ,nem emberi kritérium ,viszont más tészta az,hogy felsőbbrendű.
2012. aug. 23. 17:15
 10/21 anonim ***** válasza:
Az hogy a farkasok falkában élnek az ösztön, nem gondolkoznak el rajta hogy úgy logikusabb, mert több mindent el tudnak érni. De az állatok is rájönnek dolgokra, gondolkoznak valamilyen szinten, rájönnek hogy működnek a dolgok (ajtó, ablak, vízcsap), vagy például amit az egyik válaszoló írt az egérrel kapcsolatban.
2012. aug. 23. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!