Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ti hogyan dolgoztátok fel...

Ti hogyan dolgoztátok fel házi kedvencetek elvesztését?

Figyelt kérdés

Tegnap halt meg 3 éves törpenyuszink. Ő volt az első állatunk, nagyon szerettük, de bélgyulladásban meghalt (vagy a rá kapott injekció allergiában, nem tudjuk pontosan, mi volt az végső ok).

Nem tudom, mikor tudom majd feldolgozni, alig aludtam, folyton rá gondolok...


2012. szept. 27. 14:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem 11 éves kutyámat el kellett altatni mert nagyon beteg volt,már nem tudott enni sem.Végig mellette voltam mig el nem aludt örökre,3 éve volt,de még most is sokszor megkönnyezem.Hiányzik.Azóta van egy másik kutyám,imádom 1 éves lesz ,de öt nem felejtem,több mint 10 évig volt velem,nem szerettem igy egy állatot sem,és már nem is fogok.
2012. szept. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mint minden mást, próbálok nem gondolni rá.
2012. szept. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem kutyám ment el, tavaly.

Hát nem volt könnyű feldolgozni, főleg, hogy kölyök korától velem volt, és 16 évesen halt meg. Az azért már nagy idő. Amikor elpusztult, képes voltam a döglött kis állatkát még egyszer magamhoz szorítani, mielőtt elvittük eltemetni. Hát volt sírás.

De még mielőtt elpusztult, lett egy macskám is, lehet pont azért, mert tudtam, hogy a kutyus már nem sokáig lesz, mert már öreg volt. Így egy kicsit talán könnyebb, mert a kis idióta macsek tartotta bennem a lelket.

2012. szept. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sajnos van benne gyakorlatom:(, mert már 10 éve folyamatosan vannak hörcsögeim, és ők olyan rövidke ideig élnek. Az első hörim volt az amit a leginkább a szívembe zártam, pótolni soha nem fogja tudni egyik másik sem. Napokig sirattam, aztán persze könnyebb lett.


Ezenkívül eddig két kutyámat vesztettem el, a német juhász kutyusom hosszú évekkel ezelőtt minden előjel nélkül aludt el örökre (reggel halva találtuk), időnként (kb. félévente-évente egyszer) még most is álmodok vele. A spánielemet el kellett altatni, nála "legalább" fel tudtam készülni valamelyest, hogy nem lesz tovább velem.


Amúgy nekem az hozott ezekben az esetekben kicsit megnyugvást, amikor eltemettük őket, és akkor még egy utolsó simi, mellétettem a kis játékát, takaróját, (szentimentális tudom, de hörcsögöknek pl. kibéleltem 1 kis dobozkát forgáccsal, hogy jó helyük legyen), stb. és utána meg virágot ültettem a sírjukra.

2012. szept. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Rossz ember vagyok azzal, ha nem akarok a történtekre gondolni és minden erőmmel próbálom elterelni a figyelmemet?

Néha vannak pillanatok, mikor nevetek valamit, de utána meg lelkiismeret furdalásom van, hogy mit vihorászok, még csak 3 napja történt...

2012. szept. 28. 13:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!