Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A vadászgörény mennyire...

A vadászgörény mennyire "problémás" állat?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy vadászgörényt, de nem tudom, hogy kb mennyibe fog kerülni, illetve miket kell vennem neki. Mennyi gond van vele, kell-e oltatni és mennyire lehet vele játszani, illetve mit... Akinek van/volt görénye az irja meg tapasztalatait!
2009. aug. 7. 16:32
 1/6 anonim válasza:
2009. aug. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Vadászgörény kezdő készlet: göri, kajás tálka, itatós tálka (nem túl magas peremű), ketrec (aminek rácsozása elég sűrű ahhoz, hogy a pici göri ne tudjon kimászni belőle, ahol a feje kifér, ott az egész gör kifér!),macska eledel (junior- száraz vagy tasakos), alom, alomkanál, valami ruhadarab amibe belefészkelheti magát, de a körme nem tud beleakadni.

Be kell oltatni veszettség ellen, meg féregteleníteni is kell, ezt évente rendszeresen (ára annyi mint a macskák esetében). Kell neki chip is (ha vinnéd külföldre).

Szükség lesz még egy szállítóketrecre (macskák részére van, az megfelelő), hogy dokihoz is el tudd vinni,vagy bárhová.

A görik nagyon játékosak, imádják a plussállatokat, a labdákat, az üres flakonokat, lufikat, papucsokat, szemetesládákat különösen.

Játék közben makogó hangokat adnak ki, ami a hála és öröm jele.

Hálás kis állatok, sok örömet tudnak okozni, csak ajánlani tudom. Persze felelőséggel jár, mint bármely más állat, és tisztában kell lenni vele, hogy ez bizony többéves projekt.

2010. jan. 24. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

sok időt igényel. 1-2 naponta takarítani kell a helyét.

És a tartása sem olcsó pénz:)

2010. aug. 18. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Annyira Problémás Állat Hogy Akár Megfogja a Macskáidat Vagy a Kutyáidat
2011. jún. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem van.:)

Lány már elég öreg (6.7 éves), én mindenap takarítom, kivan engedve 10-15perce, a műhelybe lakik télen ott van oda is szoktam kiengedni... Demost nyáron kint van neki nyári lakja.:D Ha kiengedem az udvarra szoktam. Most csináltam neki függőágyat. Én régen 8.000ft-ért adtam a kicsiket, spurit is annyiért vettem.(az én görényem:D). De vigyázz vele mert nagyonsok embernek elszökött már... vagy pedig elvadulhat, ez enyémet akárki megsimogathatja, nembánt. Nem eszik sokat én macskakaját adok neki egy nagyobb marékkal a táljába az bőven elég neki...meg a vizet kell cserélni. Egyszer volt neki egy fiu görénye, mikor megszülettek valahogy nagyobbra sikerult mint a többi.:D 2hetesen már az kint járkált, és egynap jövök haza suliból, látom megdögolve az összes kisgörény... hát aza a kis köcsöGG:D kihurcolta öket az odu elé és ugrándozott rajtuk... A kicsik még csak fele akkorák voltak mit ő és hát a nagyobb akart játszani(pedig ugyanakkor születtek). Az a görény akkora volt te.... 2Honaposan nem fért be a az oduba azon a alyukon amin az anya. Pont tél volt... Tél volt mikor az a nagyon nagy hó volt... az anya az nagyon fázott vissza is tettem. De azza(ugy hivták hogy HUNCUTKA:D) megfogta felment a teraszra, Kb egy méter a földőt hátra ment és teljes erőböl szaladni kezdett olyan fejest nyomott a hóba:D teexd abba a fél méteres hóba... na szaladok oda holvan lesdem hol a görény nincs ott csak egy lyukat láttam... és nézem nézem vagy 5méterrel később pár cm vel kissebb volt a hó és látom hogy repedezik fel a hó..:O Odaszaladok benyulok és kiveszem a görényt xddd Az olyan alagutakat ásott hóba csak annyit láttál h belemegy és eltunik, később kibukkan. Nagyon szerettem azta görényt de sajnos elkellett adni mert a saját anyával nemlenne jó...:s Eladtamm 10.000ért a szomszéd faluba.. és egy félév mulva hallom hogy elszökött a párjával...-.-:(

Szval sokat lehet rajtuk röhögni...:D az spuri pl elvan a a macskával kutyával,de azért szereti öket piszkálni.:D 33egeret fogott, meg pár nyulat...xd:s meg ár kiscsirkét... egyszer huncutkát is betettem egeret fogni.:D ez les a raklapon lengeti a farkát... és jön az egér xd az meg ugrik egy nagyot oszt ráhasal az egérre xddd csoro egér meg kilapult...:D

Szval sztem nemrosz,de már nekesem kéne még egyszer...:)

2011. jún. 14. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
nekem is van vadászgörim vettem neki almot ketrecet itato minden nagy hűhó semmiért :S Nekem a ketrectálca alsó része van csak benne vastag pléd a drágám szabadon mászkál a lakásban. semmi baj nincs vele rengeteget alszik játszunk egyszer csak bekuszik a helyére és pihi :))))) lehet mert tél van de imádnivalo. nem nagyon édes. nekem heti 140 ft bol kijön az etetése. nyers husit (püspökfalatot) imádja ♥
2011. dec. 12. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!