Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az evolúció valójában mutáció?

Az evolúció valójában mutáció?

Figyelt kérdés
2012. nov. 14. 21:14
1 2
 1/20 A kérdező kommentje:
Ha igen akkor minden élőlény mutáns ?
2012. nov. 14. 21:16
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Az evolúció a környetezhez való alkalmazkodás érdekében történt mutációk sorozata.

Mindenki mutáns, de nem az X-men szerinti felfogásban. A mutáció a DNS egy részletének megváltozása. Ennek számtalan oka lehet, a te ismertségi körödben is biztos vannak ilyen emberek. Például cukorbetegség is lehet mutáció általi (az inzulint kódoló gén mutálódik), de az eltérő színű szemek, a sarlósejtes anémia, a Parkinson-kór, és még számtalan testi tulajdonság mutáció okozta.

2012. nov. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Tulajdonképpen igen, mind mutánsok vagyunk. :)
2012. nov. 14. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
75%
Igen. Az evolúció hasznos mutàciók sorozata. Ha egy egyed előnyös mutàcióval született, ugye nagyobb eséllyel lett hosszabb életű, így nagyobb eséllyel szaporodott és adta tovàbb a génjeit. Èrdekes belegondolni.
2012. nov. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim válasza:
100%
Igen, a gének szépen mutálódtak. Aztán ha a mutáció miatt alkalmatlanabb volt az adott egyed adott körülmények között az életre akkor az elpatkolt és nem öröklődtek tovább a nem ideális génjei(nem úgy mint manapság...) Ha pedig alkalmasabb volt az életben maradásra az adott körülmények között akkor tovább is adta a génjeit szépen.
2012. nov. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Itt azért kicsit többről van szó mint egyszerűen mutációk keletkezése. A mutációk és a természetes szelekció együttesen nevezhető evolúciónak. Magára az evolúcióra pedig egy folyamatként kell tekinteni. Persze aztán vannak ennél pontosabb (és kevésbé érthető) megfogalmazások is.
2012. nov. 15. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Az evolúciónak nem a mutáció az egyetlen mechanizmusa. Ivarosan szaporodó élőlények esetében a rekombináció is szerepet játszik.
2012. nov. 17. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim válasza:
Nem. Elméletileg lehetséges ugyan mutációval is, de gyakorlatban nincs rá bizonyíték, mivel a mutáció túl ritka és csak egyetlen egyedet érint, ami érthető okokból nem lesz hatással az egész fajra, főleg hogy még a továbbörökítése sem garantált.
2012. nov. 17. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Darwin az evolúciót úgy értelmezte hogy a változó kényszerítő körülmények hatására és magának a fajnak fokozatos változásainak hatására bekövetkező megváltozott minősége egy fajnak.


Na ezt nem szószerint idéztem, csak így summázta a memóriám az olvasottakat.


A mutáció is beleszólhat, az új élet született jellemzőibe testi-szellemi torzulásába de az inkább kisebb számú egyedek változását, torzulását okozza. S az a megdöbbentő, hogy egy Semmi korunkban is csak spontán keletkező vírus, képes átírni és mutációt okozni, a nálánál fejlettebb emberi DNS-n.


Mutáció okozta DNS sérülések sajnos átörökíthetők, s legfőképpen a hímnemű az, aki átörökít. A nőnemű egyed bár örökül kap egy degenerációt, de a képes a DNS-t kijavítani. S az Ő utódjánál már nem feltétlenül jelenik meg a torzulás

2012. nov. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
De nem inkább azok a mutánsok akik valamilyen rendellenességgel születnek??? A többi egészséges lény pedig kiválasztódás stb miatt lett más az evolúció során?
2012. nov. 17. 13:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!