Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha állatokra vadászok, és...

Ha állatokra vadászok, és lelövöm őket, az nem számít állatölésnek?

Figyelt kérdés
Csak akkor, ha vágóhídon ölöm le őket?
2012. dec. 10. 00:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Először is vadászathoz engedély kell. És utána sem lövöldözhetsz kényed szerint, hanem van egy adott mennyiség, amit utána ugyan úgy be kell jelenteni, szóval az egész rendszerezve van, de majd egy vadász leírja ezt.
2012. dec. 10. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
normál vadászatra gondoltam.
2012. dec. 10. 00:52
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok vadász, de vannak vadászok a környezetemben. A normál vadászat is úgy történik, ahogy az első leírja.


Amennyire tudom, van egy időszak, és arra az időszakra megvan határozva, hogy le lehet lőni mondjuk 200 vaddisznót. Ilyenkor indulnak meg a vadászok, és végzik a dolgukat.


Ha a kérdést erkölcsi értelemben tetted fel, akkor.. hm.. bonyolult a válasz, legalábbis számomra.


Személy szerint nagyon szeretem az állatokat, ezért én nem volnék képes megölni/lelőni. A vadászokat valahogy úgy fogadom el, mint az ítéletvégrehajtókat azokban az országokban, ahol van halálbüntetés. Vagyis egy olyan szakma, amire szükség van (az ottani értékrend szerint), hogy fenntartsanak egy állapotot (vadászoknál értsd adott összetételű vadállomány).


Amit nem tudok etikailag elfogadni, az az, amikor valaki az állatokra való lövöldözés élménye miatt vágyik arra, hogy vadász legyen. Ha valaki vadászcsaládban nőtt fel, és érzi a szakma fontosságát, az rendben van. De ismerek olyant, aki szinte szerelmes a fegyverébe, alig várta, hogy kiváltsa a vadászengedélyét, vadászós játékot játszik, és folyamatosan arról beszél, hogy mit lőtt. Na, az számomra perverz. Kb. úgy jelenik meg nálam, mintha valaki azért jelentkezne hóhérnak, hogy embert ölhessen.

2012. dec. 10. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
56%

De, az is állatölés.

Miért, talán babusgatod őket?

2012. dec. 10. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
57%
Minden "ölés" ami mások halálával jár. Ilyen tekintetben teljesen mindegy, hogy az állatokat a húsukért, hobbiból, vagy a bundájukért öljük meg. Ha engedélye van valakinek, az még nem mentesít a felelősség alól, maximum jogilag, de nem etikailag.
2012. dec. 10. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Természetesen nem. Az állatok esetében a halál csak zárt térben (igen, pl vágóhídon) következik be. Egyébként bevett szokás náluk, hogy a Magyar Húsipari Zrt. által hulladékként megítélt és szakszerűen megölt egyedeket megvásárolják, és ha rájuk lősz (ugye nem halnak meg) ezekkel helyettesítik magukat. Nyilván ezt ellenőrzött körülmények között képtelenek megcsinálni.
2012. dec. 10. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!