Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mennyibe kerül kb. egy lajhárm...

Mennyibe kerül kb. egy lajhármaki? És hol lehet venni? A tartásához kell engedély, vagy ilyesmi?

Figyelt kérdés
http://www.youtube.com/watch?v=18-xvIjH8T4 Imádnivaló kis drágaság. *-*

2013. jan. 15. 18:37
 1/5 Platypus ***** válasza:
A tartását szigorúan tiltja a Washingtoni Egyezmény, magánember tulajdonában legálisan nem lehet. Akármit is írnak az aranyos videók alá. Az illegális befogás miatt került a kihalás szélére az összes lajhármakifaj, ezért a tiltás. Fogságban alig szaporodik, pár éve született egy állatkertben pár példány, és világhír lett belőle, olyan ritka esemény.
2013. jan. 15. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az előzőnek 100%-ban igaza van. Tilos ilyet venni, nem is tudnál sehol. Nagyon ritka, a kihalás szélén van. Valószínűleg ez a videó is olyan helyen készült, ahol megmentik, szaporítják a fajt.
2013. jan. 15. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Platypus ***** válasza:
A videó sajnos egy díszállatként tartott példányt ábrázol. Ázsiában beszerezhetőek a feketepiacon, csak pénz kérdése. Aztán odaírják a videók alá, hogy "legálisan vásároltam egy helyi boltban, és fogságban tenyésztett". Esetleg még azt is, hogy "az én országomban szabad ilyet tartani". Az általam ismert videók orosz és japán gazdák feltöltései. Mindkét ország elfogadta a CITES-t, így nem lehet törvényes, amit látunk, akármit is írnak oda.
2013. jan. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat.Remélem,nem fog kihalni a faj,mert hihetetlenül édesek.Igen a videóból azt feltételeztem,hogy lehet kapni állatkereskedésekben,csak nagyon ritka.
2013. jan. 16. 12:03
 5/5 anonim ***** válasza:

Az ecsetfarkú pele nem tetszik?

http://www.youtube.com/watch?v=_aigZjAf0Ao

2013. jan. 20. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!