Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egérragasztóba az egér nem...

Egérragasztóba az egér nem megy bele, akkor mégis hogy gondolják?

Figyelt kérdés
Ez bevált már bárkinek is? Egy egér van a konyhában, ügyesen kikerüli az összes ragasztós helyet (látom a szekrény mögött ahogy átmászik akár 1 mm-es helyen is mellette). Kaját is beletettem neki pedig, de nem érdekli. Rosszul csináltam valamit vagy tényleg semmit nem ér a ragacs mert nincs az a hülye egér amelyik belemenne?
2009. szept. 2. 15:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem ragadt bele. A régi típusú egérfogó viszont nagyon jól működik. Valamint állítólag ha púrhabbal be van fújva a lyuk, akkor azon nem tud újra bejönni a házba.
2009. szept. 2. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
44%
Ne óld meg!Próbáld valamibe bezárni aztán enged ki az utcán.
2009. szept. 2. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
85%
Ha arra a ragacsra gondolsz, ami tubusos, színtelen, valami bioragacs (bocs, nem tudom pontosan a nevét), akkor az nálunk működött. Tavaly ősszel felújítás közben a hideg pincéből feljöttek a házba, a jó melegre. Kartonpapírra kentem a ragacsot, raktam bele nekik kaját (sajtot), és több ponton is elhelyeztem a konyhában. Ahogy elvonultunk este, bele is ragadt. Három egeret fogtam meg így. Szerintem rakj ki 2-3 helyre is, és türelem :)
2009. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk otthon bevált, de kb 10-15 ilyen ragasztót raktak le anyuék a kb 60m2-es hálószobában, ahová bemenekült az egér. 2-3 nap alatt beleszaladt...
2009. szept. 2. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
80%
Lehet kapni humánus egérfogót is. Egy kupola formájú fémháló egérméretű lyukkal a közepén, aminek elfordítható az alja. Sajtot és diót tettem a közepébe, visszahajtottam és vártam. Az egér bemászott, de kimászni már nem tud, mert a mélyedés csak befelé sima. Megfogta a csapda és kivittem az utcára. Azért nem használom a lakásban a ragacsos egérfogót, mert egyszer egy a lépcsőházból betévedt egér belemászott, és én még annyit nem láttam szenvedni állatot. Le akart mászni róla, de csak jobban beleragadt. Szörnyű! Tudom, hogy kártékony állat az egér, de van humánusabb megoldás is.
2009. szept. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Igen, ez a bioragacs vagy mi, úgy gondoltam ha beleragad kiszedem és elengedem. De nem megy bele, 3 hete próbálkozok vele, már mindenhova tettem ahol jár a szekrények mögött, szélén ahol kijöhet, de akkor sem megy bele. Megőrülök tőle, nálunk csak ezt lehet kapni meg a jól bevált egérfogót, amit nem szeretnék.
2009. szept. 2. 16:32
 7/15 anonim ***** válasza:
76%

16:11 vagyok

A ragacsból nem tudod kiszedni a cincigót. Egyre jobban beleragad, majd napokig szenved,éhen-szomjan hal.

2009. szept. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Akkor sem bírom kiszedni ha direkt nem raktam túl sok ragacsot a kartonokra? Na jó akkor keresnem kell jobb módszert, megyek kihúzgálom a szekrényeket és megfogom (ha bírom), vajon harap?:o)
2009. szept. 2. 17:15
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
A farkánál kéne megfogni és akkor nem tud megharapni.
2009. szept. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Az egér-ragasztó az egyik legkegyetlenebb dolog. Ha beleragad, napokig sír mire éhen hal. Persze leszedni sem egyszerű. Inkább használj régi típusú csapdát, ami hamar végez vele, vagy a hálós csapdát, amiről írtak.
2009. szept. 3. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!