Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Egerek vannak a házamban,...

Egerek vannak a házamban, arra gondoltam szerzek egy sünt. A kérdésem hogy az majd megeszi-e az egereket, és tartható-e fogságban? (természetesen tavasszal elengedném)

Figyelt kérdés
Már próbáltam egérfogóval és ragasztóval is 1-1 belement azóta a többi elkerüli, a macskára pedig egy családtag allergiás
2013. febr. 13. 13:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A sün nem eszik egeret...és védett állat. Vadon élő példányok nem tűrik jól a fogságot.

Vannak olyan sünfajták is pl afrikai fehér hasú sün, amelyek jobban viselik a tartást, háziállatként szokták is tartani... de egeret azok sem esznek.

2013. febr. 13. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egérragasztót, kend fel egy erősebb (hullám)karton lapra, a közepébe meg tegyél 2-3 szem horgászboltban kapható illatosított halcsalit (pufi). Legjobb a mézes vagy vaniliás illatú. Azoknak nem tud ellenállni.
2013. febr. 13. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
sün helyett inkább kérjél vadászgörányt
2013. febr. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Kertben is lehet macskát tartani, ott nem zavarja az allergiás rokont. Ahol macska van ott nincs egér.


A sün rovarokat eszik, nem egereket. Maximum a napos egeret eszi meg, amelyik már felnőtt, azt nem. Nem vadásznak. :P

Másrészt télen a sünik téli álmot alszanak. Majd csak tavasszal ébrednek fel. Azt már nem is mondom, hogy védett állat, leírtak előttem.

Az afrikai fehérhasú törpesünnel, amit lehet otthon tartani, ugyanez a helyzet, nem vadászik, mert nem ragadozó, hanem rovarevő. (Mellesleg télen biztosítani kell neki a házban a min 16C°-ot.)

2013. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az egér ragasztót próbáltam minden féle csalival, 1 egér belement aztóta a többi elkerüli(pedig megfüstöltem).

tehát a vadászgörény kicsinálja őket?

2013. febr. 13. 15:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A mindenféle csali (még a füstölt is) nem megfelelő...amíg ezt nem próbálod ki, felesleges vadászó állatokban gondolkodni. (aztán ha majd úgy gondolod, hogy a védelem fenntartása érdekében, akkor az más tészta..) Volt ahol egy hónapig nem nem tudtak elfogni egy egeret, ezt kipróbálva 12 órán belül elfogták, és nem is egy volt hanem 2.

Ipari méretekben használjuk mi is hatásosan, az összes élvefogó csapdánkban ez van és rágcsáló biológiai kutató állomás is ezt használja elfogásra

2013. febr. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Vadászgörény is csak akkor, ha felnőtt. De azt a görényt fel kell nevelned, élete végéig gondoskodnod kell róla. Drága ketrecet kell neki venni (kivéve, ha tudsz csinálni). Ugyanúgy oltatni kell, mint egy kutyát, szinte kötelező ivartalaníttatni (görényeknek speciális szaporodásuk van). Jellegzetes pézsma szaguk van, amit nem mindenki bír elviselni.

Szóval a görénytartás nem olyan egyszerű.

Amúgy én úgy tudom, hogy aki a macskára allergiás, az nagy valószínűséggel a görényre is, de ezt csak hallottam valahol, nem biztos.

Én még mindig azt mondom, hogy macska a kertbe.

2013. febr. 13. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!