Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon élnek denevérek?

Magyarországon élnek denevérek?

Figyelt kérdés
csak mert mintha a folyósonkon az lenne, eléggé félek, de nem vagyok 100%-ig biztos, hogy az-e az és alapja van-e a félelmemnek
2009. szept. 7. 11:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy élnek. De nem úgy van, mint a filmekben, hogy belerepül a hajadba és letépi az arcod. Békés kis lényecskék ezek, nem fognak bántani. És egyébként is éjszakai állatok, napközben csak csüngnek és szunyókálnak. Nem bántanak.
2009. szept. 7. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Oké, köszi, akkor megnyugodtam. Azért a másik fal mellett közlekedem biztos, ami biztos:D
2009. szept. 7. 11:57
 3/11 anonim ***** válasza:
31%
Persze. A munkatársamat pár hete meg is harapta egy. Betévedt hozzájuk a lakásba (a Kongresszusi központ közelében laknak), és annyira pánikba esett, hogy nem tudott kimenni. Amikor segíteni akartak neki, harapott. Agyoncsapták szegényt, tiszta önvédelemből. :(
2009. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy! Egyébként csak akkor látni őket, ha nagyon figyelsz estefelé! Nem támadnak és nem kell levágni a hajad, ha belerepülnek. Ez csak mese. Én már láttam párat és nem olyan ijesztő állatkák!
2009. szept. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is laknak a padláson, egy család vagy minek mondjam, tehát nem olyan nagyon sok. Én nem bántom őket, így ők sem engem. :) Nagyon édesek szerintem
2009. szept. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

Üdv!


Vérszívó denevérek nem hiszem, hogy élnének, vagy minimális számban, de rovarevők biztosan vannak. Hasznosabbak, mint ahogy a többség gondolja, Franciaországban például bevett szokás "denevérházakat" telepíteni vízpartokon, a magas fákra. Egy denevér egy éjszaka során akár ezer szúnyoggal is elbánhat, a mi vízparti telkünknél is van elég sok, a szúnyog viszont kevés cserébe. Tényleg nem kell tőlük tartani, egyébként is, a denevér jobban tart az embertől, mint fordítva.

Ha gyakran jársz majd azon a folyosón, el fog költözni, nem kedvelik a forgalmas helyeket.

2009. szept. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Hát, igen elég gyakran megyek, a suli miatt is meg holnap is megyek haza, de csak nagyon surranva merek menni , oda sem nézek általában, remélem hamar elmegy.

köszi a válaszokat

2009. szept. 7. 16:31
 8/11 anonim ***** válasza:

Persze, élnek itt is denevérek.

Pl: Békásmegyeri lakótelepen is (elég nagy számban), nagyon helyesek ahogy a szürkületben és az éjszakában repkednek...

Közelről csak holtan láttam párat kb: 4-5cm barnásszínű helyes kis lények. :D

2009. szept. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Élnek, hogy rohadjanak meg. 9. emeleten lakok pont két panelház sarkán, ott van befészkelve nem kevés. Este 10 után nem tudok ablakban rágyújtani, volt már olyan, hogy egy komplett raj repült el az ablaktól 20 cm-re, azt az egyik gondolta, hogy fasza lesz és berepül. Fonákkal adtam neki egyet, de elég is volt. És emellett a szúnyog is elég sok. :D
2010. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
A mamámnál is vannak denevérek egyszer egy denevér az ablaknak ment és leesett ki mentem és egy akkora lényt láttam mint az öklöm. Szóltam a mamának és kivittük az udvarba próbált elrepülni de nem tudott a jobb szárnyát meg se tudta mozdítani .másnap megplobáltam léggyel,szúnyoggal etetni de csak párat evett meg .sajnos pár nappal később elpusztult.
2011. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!