Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ismer valaki nagyin ritka,...

Ismer valaki nagyin ritka, szép és érdekes állatokat, amelyeket nem sokan ismernek és nagyon titokzatosak?

Figyelt kérdés

Jelentkeztem egy biológia versenyre, ahol kiselőadást kell készíteni valamilyen érdekes állatról vagy növényről. Inkább az állatokat választanám, azon belül is a ritka és érdekes fajokat. Én a vámpírpolipra gondoltam, mert azon nem fog a zsűri bealudni :D Ha valaki tudna még ehhez hasonló élőlényeket, akkor nagyon hálás lennék.


A válaszokat előre is köszönöm :)



2013. márc. 3. 13:39
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
*nagyon
2013. márc. 3. 13:41
 2/11 anonim ***** válasza:

Okapi :)

szerintem nagyon cuki és érdekes is.

Sok sikert! :)

2013. márc. 3. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
hosszúfülű ugróegér
2013. márc. 3. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon érdekes az Észak- Amerikában élő "szellemmedve", amely a feketemedve (baribál) nagyon ritka színváltozata. Fehéres, fakó színű a szőrzete, és mindössze néhány száz példány van belőle.
2013. márc. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
LochNessi szörny, tökéletesen fedi az elvárásaidat ;)
2013. márc. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Macropinna microstoma (átlátszó fejű hal)


[link]


Phycodurus eques (Tengeri sárkány)


[link]


Hymenopus coronatus (orchidea utánzó sáska)


[link]

2013. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Na akkor mondok neked egy másik megközelítést. Nem tudom milyen szintű kiselőadás kell neked és mennyire kötözködős a zsűri, de mindenképpen olyat válassz, amihez van "jó" forrásod, lehetőleg több is. Jónak számít: könyv, tudományos folyóirat, magazin, esetleg tudós ember hivatalos weblapja, webnaplója. Ha tényeket vadászol, nem megbízható forrásnak számít: blogok, fórumok és általában a wikipédiáért sem szoktak lelkesedni, mert abba bárki belenyúlhat.

Ez pl. jónak tűnik: [link]

Ez is: [link]

Arra vigyázz, hogy ha képeket használsz fel (pl. ppt prezentációhoz), azoknak is meg kell adni a forrását.


Még állatok:

* kardinálishal (Pterapogon kauderni) népszerű akváriumi hal, eredeti élőhelyén veszélyeztetett, leginkább túlhalászás és az élőhelyük megsemmisülése miatt. Nemrégiben megoldották az akváriumi tenyésztését. Most azon megy a harc, hogy akváriumi körülmények közt tenyésztettet vegyenek az emberek és ne vadon fogottat.

* Ha lábasfejűt szeretnél: kékgyűrűs polip (Hapalochlaena lunulata). A világ 9. legveszélyesebb állata.

* Hazaiak közül engem a gőték érdekelnek még, de mivel az összes védett, az már lehet, lerágott csont biológia versenyeken.

2013. márc. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Kiwi. Nem vicc,google-ba keresd meg.! ;)
2013. márc. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Előző vagyok,itt van kép :)

[link]

2013. márc. 9. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

és wiki:)

[link]

2013. márc. 9. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!