Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van egy ismerősöm aki nem rég...

Van egy ismerősöm aki nem rég kapott kutyát. Csak az a baj, hogy nagyon szigorúan bánik vele (pedig szereti) és a szép szó nem használ mit tegyek?

Figyelt kérdés
2009. szept. 15. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
50%
Semmit. Nem a te kutyád, ne szólj bele más hogyan neveli. Egyébként is, szigor távolról sem jelenti, hogy rosszul nevelné.
2009. szept. 15. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Leírnád bővebben. Mennyire szigorúan? Veri? Vagy állandóan kiabál vele?
2009. szept. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyákat nem kell kényeztetni. Bár nem tudom mi az a szigorú. Veri? Mert azt tényleg nem szabad. De egy nem hozzáértőnbek vagy nagyon lágyszívűnek a kutyának szükséges nevelés is szigorúnak tűnhet. A kutyának az a jó, ha tudja, hogy hol helye, és hogy a gazda a falkavezér. Engedély nélkül nem ehet, ugrálhat fel, mindig szót kell ofgadni stb... Ezeket sok ember nézi szigorúnak. Az elkényeztetett kutyák idegesek és agresszívak lesznek, mert azt hiszik akkor nekik kell parancsolta és az stresszes.
2009. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának sem használ a szép szó,ha olyan fajta.Nekem van schnauzerem nagyon okos elég volt hangosabban rászolni,ő abból tanult,van egy bordeauxi dogom,hááát,elég kemény kéz kell hozzá és én lány vagyok.Ha nem kínozza az állatot,ne tegyél semmit.Nehogy már csak azért is csinálja,amit csinál.
2009. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Állatot verni és bántalmazni nem szabad, ezt az Állatvédelmi Törvény szabályozza, erre hívd fel a figyelmét. Ha csak hangoskodik és idegeskedik a kutyával, mert nem tudja, hogy hogyan kell nevelni, akkor javasold neki, hogy menjen a kutyával kutyasuliba, ahol elsősorban neki tanítják meg, hogyan nevelheti a kutyáját.
2009. szept. 17. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Mitol banik vele szigoruan? Mit tesz vele? En is kiabalok a kutyammal, ha olyat tesz, mert a szep szo nem hasznal. Neha a fenekere is utok. Egy amerikai bulldog bebim van, de harap (mert gondolom jon a foga), pedig van neki nagyon sok jateka, de neki a labadat kell harapnia, vagy 85odjere is ellopja a papucsot meg a cipoket, vagy amikor az udvarrol be akarom hozni, es elszalad, arra merges vagyok mert nincs keritesem, es egyedul nem lehet az udvaron. Ekkor az o erdekeben kiabalok vele. En ugy latom, hogy ez a fajta szigor hasznal az en kutyamnak, o 8 hetes reven, nem kakil a lakasban ejjel sem. Megvarja mire kiviszem. Ha bent pisil akkor odaviszem a pisijehez es mergesen megkerdezem tole, hogy mi az? Ugytunik, hogy ez a dolog is sikeres mert egyre kevesebb alkalommal fordul elo.
2009. nov. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!