Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tudnak-e a lovak a szájukon...

Tudnak-e a lovak a szájukon levegőt venni? (ha lehet, ne csak igen nemet írj, hanem támaszd alá valami konkrétummal. Köszi! )

Figyelt kérdés
2009. szept. 17. 12:00
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Miért ne tudnának? Nem is értem, hogy hogyan merül fel benned. Emlős állatok és mint minden emlős a szájuk felől is nyitott a garatjuk, a légcsövük, tehát vehetnek levegőt onnan is.
2009. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Neszivass ***** válasza:
38%

Igen, tudnak.


Magyarázat csak Neked: befogtam az orrlyukait. :-)

Tudományosabb magyarázat eggyel feljebb.

2009. szept. 17. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Hű de okosak vagytok! Elárulom, hogy a ló nem tud szájon át lélegezni! Nem véletlenül szokták befogni az orrát! Lehet, hogy amelyiknek te befogtak az orrát, az bőrlégzésű volt... Köhögni tud, de nem kap szájon át levegőt, ezért kell nagyon vigyázni a légúti megbetegedésekkel!


És akkor a tudományos magyarázat:


" A szájüreg hátulsó falát a lágy szájpadlás vagy ínyvitorla adja, ez a nyelv gyökerével a hátulsó kivezető nyílást, a garatszorost alkotja. Az ínyvitorla aránylag hosszú, széles, lapos, ezt a levegő áramlása nem képes fölemelni, ezért a ló szájon át nem tud lélegezni."

2009. szept. 19. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Különösen a harmadikat. Édesapám mondta vagy 25 éve, hogy a lovak nem tudnak venni az szájukon levegőt, akkor még gyerek voltam. Nemrég szóba került a téma baráti körben, de nem tudtam rá magyarázatot adni, hogy igaz-e vagy sem. Édesapám már nem él, Google sem volt jó barát, így nem találtam magyarázatot.

Köszönöm még egyszer mindenki válaszát!

2009. szept. 20. 16:05
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem kap levegőt a száján, fogd csak be az orrát egynek, eléggé kapkodja a fejét. Hozzáteszem a lovak hányni se tudnak, amit megesznek az lenn is marad, ha szerencsés végig megy rajta.
2009. szept. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
26%

Ó anyám de okos itt mindenki ... ^^"

A ló a száján keresztül TUD levegőt venni, de azt levegőnyelésnek hívjuk. ha befogod az orrát, akkor nem tud levegőt venni, de a száján keresztül BE TUDJA szívni a levegőt. Ezt általában azért szokták a lovak, mert unatkoznak, és a levegőnyelés endorfin hormonokat szabadít fel az agyában, ami boldogságérzetet kelt benne.

2010. júl. 16. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
de a levegő nyelés az nem levegő vétel! igen,ezt karón rágásnak hívják és egy rossz szokás, de az a levegő nem a tüdejébe, hanem a gyomrába megy. ezért rossz lesz az emésztése, és akár be is kólikázhat tőle. tehát továbbra is az a válasz, hogy nem tud levegőt venni. nyelni tud. de attól még megfullad.
2010. júl. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
47%
szerinted a ló orron keresztül ásít?????!!! az ásítás is levegővétel, csak egyhuzamban több az oxigén ellátásmiatt. Ha egyhuzamban többet tud szájon át venni, miért ne tudna rendesen??
2010. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!