Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kancsóka húsevő növényről...

Polarbear kérdése:

Kancsóka húsevő növényről szeretnék a lehető legtöbbet megtudni! Milyen fajt ajánlatos szobahőmérsékleten tartani?

Figyelt kérdés

Szeretnék beújítani szobanövénynek egy kancsókát.

Mekkorára fog megnőni? Mivel kúszó növény, ezért gondolom nagyra... Lehet visszavágni belőle, ha túlzottan már túl nagyra megnőtt? Igaz az, hogy vanillia illatú a folyadék a kancsójában?

Előre is köszönöm a hozzá értő válaszokat!:)


2013. ápr. 7. 01:24
 1/5 anonim ***** válasza:
Menő ez a növény, de olyat nem akarsz ami olyan mint egy harapófogó csapda? Beteszed az ujjad és rácsap. És ezzel el lehet szórakozni...
2013. ápr. 7. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Vénusz növény...Úgy hallottam hogy Ő volna a legkényesebb húsevő növény.Szórakozni meg nem igazán szabad vele mert a kényességéből adódóan...:D

Kürtvirágban gondolkozom még.Tűrhetően szép kinézete van, látszólag nem is foglalna annyi helyet, és többet kellene etetni, ahogy utána olvastam. És hát az etetés volna a legnagyobb buli az egész növény gondozásban:)

2013. ápr. 7. 01:45
 3/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 7. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
2013. ápr. 7. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ennek még nagyon olvass utána. Én úgy tudom, hogy épp a kancsókák a nagyon nyavajásak. Két csoportjuk van, az egyik melegigényes (alföldi fajok), a másiknak meg éjszakai lehűlésre van szüksége (hegyi fajok). Kifejezetten páraigényes növények, terráriumban meg üvegházakban szokták őket tartani. Ha még nem volt húsevő növényed lebeszélnélek a kancsókákról.


A kürtvirág vagy a Vénusz légycsapója jobb választás lenne. Egyébként a húsevő növények nem macerálhatóak és egyiket sem KELL etetni. Viszont ha ki tudod rakni őket jó időben pl. a teraszra, akkor fognak maguknak ezt-azt. (A húsevés másodlagos tápanyagforrás nekik mivel eredeti élőhelyükön tápanyagszegény a talaj, nem fognak éhen halni, ha nem eteted őket).


A Vénusz légycsapójával való szórakozásról meg még annyit, a növénynek hatalmas energiájába kerül összecsukni a "száját", és néhány összecsukódás után elhal a "szája", ha fog valamit, ha nem.

2013. ápr. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!