Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Szentjánosbogarak az Alföld...

Szentjánosbogarak az Alföld közepén! Ritkaság?

Figyelt kérdés

Néhány éve nyaralásom alatt a hegyekben szentjánosbogarak fantasztikus rajzásának voltam tanúja!Nagy hatást gyakorolt rám!

Alföldi kisvárosban lakom, felénk ilyesmi nem volt!

Nagyszüleim sem láttak erre soha! Eddig!

A nyaralás után pár héttel a helyi csatorna partján néhány világító szjb.lárvát találtam, aminek nagyon megörültem, néhányat a kertünkbe is sikerült betelepíteni, minden évben fel-feltünnek a villogó bogárkák a bokrokban !

A minap meglepően fedeztem fel, hogy a környékbeli tájvédelmi körzet erdős-bozótos rész tulajdonképpen hemzseg a szentjánosbogaraktól!

Ősz és hűvösebb lévén nem repülnek (nem ismerem jól, mikor van rajzási idényük)csak a fűben,ágakon villódzva észlelhetőek!

Hasonló tapasztalat?

Mi lehet az oka a megtelepedésüknek?

Lehet fokozott védelmet kérni az (amúgy nevében védett) élőhelyükre? Úgy tudom, egyre ritkábbnak számító faj!


2009. szept. 21. 23:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Én is alföldi vagyok(hajdú-bihar)gyerekkoromban rengeteg szentjánosgogarat láttam, igaz azóta nem nagyon
2009. szept. 22. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Kamut és Csaba között félúton is sok volt régen.
2009. szept. 25. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igazán csodálatos látvány lehet! Milyen jó, hoyg otthon ezt láthatod!
2009. szept. 25. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nem tudom, nézed-e még ezt a kérdést, de ha igen, akkor nagyon szeretném, ha tudnánk e-mailen keresztül beszélni (írnék, de nincs kinn az e-mail címed:(:( ), ugyanis engem is nagyon érdekelnek a szentjánosbogarak, és én is írtam már ki két ilyen kérdést. Nagyon szeretném tudni, hol vannak az általad említett helyek. Ha ezt a választ meglátod, kérlek írj rám!
2011. szept. 17. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kamut és Csaba közt tényleg sok volt, a nyolcvanas években.!!!!!!!!!

:)


Azt képzelem, a tesóm hozta a hegyekből az első párt.

2011. szept. 18. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Helyileg az alföld közepén, a Gerje patak mentén Albertirsánál, de hallottam hogy lentebb, ligetes részeken is vannak! Nekünk multkor a garázsban is voltak!
2011. szept. 24. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!