Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Hogyan és mivel lehet hatásosa...

Hogyan és mivel lehet hatásosan irtani a bodobács bogarat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 8. 16:24
 1/6 anonim válasza:
100%
Például decis 2.5 EC-vel. De miért is kellene irtani? Nem okoz jelentősebb kárt, inkább hasznos. Bomló növényi részekkel táplálkozik, így a kiskertet sem károsítja és nem is csíp.
2013. ápr. 8. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
72%

Vannak olyan rovarirtók/rágcsálóirtók,amik ember számára hallhatalan hangot bocsáltanak ki,ami elriasztja az állatokat.Na most ezzel te sem ölöd meg őket,nekik is jobb,és ők sem mennek hozzád,ráadásul ezt csak egyszer kell megvenned.Én a Conrad szórólap-újságban láttam sok ilyet!! :)

[link]

2013. ápr. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Az ultrahangos kártevőriasztók rovarok ellen nem hatásosak, úgyhogy az előbbi módszer szerintem nem jó. Le kell permetezni, vagy összesöpörni őket és elvinni. (ez utóbbi azért lehet a bodobácsnál hasznos, mert nem olyan virgonc, nem fog lerepkedni a lapátról:) De kár őket bántani.
2013. ápr. 8. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell bántani őket,én szeretem ha előjönnek, az már csalhatatlanul a tavasz jele.
2013. ápr. 8. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Nyilván erre gondolsz első sorban:

[link]

Nem bogár. A poloskák rendjébe tartozik.

"Ez a poloskafaj nem áraszt kellemetlen szagokat, illetve nem is csíp."

Viszont:

"Tápláléka elsősorban a hársfa és a mályvafélék termése, de szükség esetén megeszi a papsajtot, akácot, cukorrépát, padlizsánt, földiepret és rebarbarát, sőt korhadó növényi részeket és rovarok, csigák, hernyók tetemeit is."

Én nem irtanám. Talán mindent összevetve inkább hasznos.

2013. ápr. 11. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
44%

45-ös jobblábas papuccsal.Nekem attól mindig elpusztult(szegény).

Sajnálom hogy püsztítom, de ugy vagyok vele, hogy én sem megyek az ő házába, hát őse jöjjön az enyémbe.

Egyébként állatvédőnek érzem magam.

Q/

2013. ápr. 14. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!