Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Van valamilyen szer, amivel...

Van valamilyen szer, amivel ha befújom magam akkor nem szállnak rám a méhek? Vagy valamilyen illatanyag.

Figyelt kérdés
A szomszédom házi méheket tart, és már elég sok találkozásom volt velük kert babrálás közben,de mivel nem vagyok a szomszéddal túl jó viszonyban,ezért.....
2013. ápr. 22. 22:18
 1/8 acelsziv ***** válasza:
Az ecet szagát nagyon utálják. Ezt egy méhészcsaládban felnőtt ember mondja neked.
2013. ápr. 22. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Kerüld az édes ételeket, illatokat
2013. ápr. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mind kettőtöknek!! Méhekkel 1ébként semmi gondom úgy alapjába,de régen nagy mutterom terrorizáltak,most pedig én vagyok én soron... Még1x köszi;)
2013. ápr. 22. 23:07
 4/8 acelsziv ***** válasza:
Még valami... Ha nem rajzanak, vagy nincs pergetés akkor nem kell törődni vele, ha az ember körül röpköd. Ne csapkodj és simán elrepül. A fenti esetekben... hujjuj nagyon bolondok tudnak enni.
2013. ápr. 22. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen a kalimpálásra csak reagálnak,jól tudom...a rajzás pedig elég sűrűn előfordul,van ,hogy az egyik alma fára rakódnak, hol meg cseresznyére..de olyankor persze ki sem megyek.Ezt csak leírtam,és nagyon köszönöm! Neten nem nagyon találtam erről semmit...
2013. ápr. 22. 23:40
 6/8 anonim ***** válasza:

igen az ecet a legjobb. mikor mamám mellé odatelepítettek egy jó száz kaptáros családot...hát szó szerint ecettel fújkáltam magam, büdi lettem de kikerültek :D


az ecetes trükköt egyébként nekem is a méhész mondta aki oda cuccolt :) más hasznosat még én sem találtam. bár egyszer volt valami virágom amit nagyon nagy ívben kikerültek de már nem tudom mi volt az...viszont amíg az volt az ablakomban addig nem jöttek be méhek vagy darazsak csak sajnos kidöglött -.-

2013. ápr. 22. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 szabóméhészet ***** válasza:

a tévhittel ellentétben pont a méhraj a legszelidebb,mert fiatal méhekből áll.sokan,mivel laikusok,mindenre rajzást mondanak ha méheket látnak repülni.

rajzás csak május-június folyamán van,egy kifejlett méhcsalád 1 esetleg 2 méhrajt ereszt.de mivel a rajzás csökkenti a méztermelést,ezért a méhész egyik feladata a rajzás megakadályozása.

szóval méhrajt,letelepedve láthattok fák ágain.ott 1-2órát max 1napot töltenek,aztán továbbállnak a már előre kiszemelt új otthonukba,egy faoduba,üregbe.persze ilyenkor sietni kell befogni,mert egy méhraj értéke mai árakon 15-20ezer forint,és szakértelemmel termelő méhcsalád válik belőle.tehát ilyenkor ha van ismerős méhész értesiteni kell,illetve a méhész tudja hogy melyik családja rajzott le,keresi a raját.1-2 telekkel arrébb ritkán telepszenek le.


a szelidségre visszatérve: a méhraj olyan szelid,hogy akár kézzel lehet merni a méheket,egy sem csip meg :)

2013. ápr. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat zsebev és a kis történetet. És a szabóméhészetnek az infót;)
2013. ápr. 26. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!