Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tóparton jött elő a földből....

Janiiii kérdése:

Tóparton jött elő a földből. Mi látható a képen? Átlag férfi ujjnyi vastagságú, hosszúságú. Hernyószerű mozgása van.

Figyelt kérdés

Képek:


[link]


[link]



#kukac #hernyó #ismeretlen nevű élőlény
2013. ápr. 29. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nagy farontó lepke hernyója
2013. ápr. 29. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Cossus cossus - fűzfarontó lepke hernyója. Valószínűleg bábozódásra alkalmas helyet keres.
2013. ápr. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, ez lesz az!


1. Esetleg tudja valaki, hogy ez a hernyó meddig lesz ebben az állapotban így?


2. Tehát tavasz-nyár körül elöjön, és nyárra már át is alakul?


3. Ez védett, káros, vagy egyik sem?


4. Hogy szaporodnak?


5. Amit én raktam ki képet, ott az 1. vagy 2. telelése lehetett a nagy farontólepkének?


6. Meddig élhetnek ezek a lepkék, hány évet?


7. Hogy lehet ilyen hernyókat találni, ha szeretnék keresni ilyeneket esetleg? :)

2013. ápr. 29. 17:06
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
off: kifutnék a világból ha egy ilyen mászna elő mellettem a földből :D
2013. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:

A színezete és mérete - legalábbis amennyire ezen a képen megállapítható - alapján azt mondanám, hogy ez nyárra lepke lesz. Földet tegyél be neki, vagy ha tudsz, fűzfa-korhadékot.

Káros, de nem egy túl súlyos kártevő, bár így is jelentős.

Petével, mint az összes többi lepke. A nőstény fűzfa kérge alá vagy magába a fába rakja a petéit.

A lepkék nem élnek évekig, maximum pár hónap, de pontosan nem tudom ennél a fajnál.

Ha ilyeneket akarsz még keresni, keress olyan fűzfát, ami korhad, és esetleg büdös. (Gondolom, érezted a hernyó szagát, mikor megfogtad. Ha egy fában van ilyen hernyó, nagy eséllyel érzed a szagát.) Ha találtál, már csak ki kell vakarni belőle valahogy. Kivágott vagy korhadó fánál könnyebb, élő fát nem érdemes ezek miatt szétvagdalni.

Ellenben ha nevelni is akarod a fajt, készülj fel, hogy rengeteg fűzre lesz szükséged... :D

2013. ápr. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Mátranováki Fényevő, köszönöm a válaszaid! :)
2013. ápr. 29. 18:40
 7/7 Mátranováki Fényevő ***** válasza:
Nincs mit, "azért vagyok itt, hogy segítsek"... :D
2013. máj. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!