Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Tele van a ház hangyákkal....

Tele van a ház hangyákkal. Tisztítószerek, sütőpor sem riasztja el őket. Ma a fagyasztóban is találtam élő hangyát. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
2013. máj. 5. 13:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Célzottan hangyaírtó szerek használata?

Legelőször tudni kellene, milyen hangyáid vannak.

2013. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
55%

A Raid hangyacsapda nagyon jól működik, kipróbálva, és nagyon tudom ajánlani! Itt kb 3 hete jelentek meg, vettünk csapdád, kitettük őket, 4 nap múlva kb nem volt egy darab se, és azóta sincs! Olyan 1500 Ft körül van.

[link]

2013. máj. 5. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Nyitott ***** válasza:
13%

Írnod kell a Nasa -nak, vagy a MTA -nak hogy felfedeztél egy élő gerinctelent, ami túlél a -18 -ban, éshogy az Allien -hez hasonlóan irthatatlan.

Egyébként konyhasóval az emberek 99,99 % -ának menni szokott a dolog.

2013. máj. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Viszont, ha fáraóhangyái vannak, azokra más kell.
2013. máj. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nagymamám úgy írtotta ki egyszer régen, ott a fürdszobában voltak. Hogy leöntött egy kis málnaszörpöt, és mikor már jó sokan voltak, egy nagy vizes fürdőszivaccsal lenyúlt a földre, felszedte őket, és be a csapba. Ezt így egy hétig mindennap. Végül elfogytak. Mert próbált valami hangyaport is, de az nem ért semmit.
2013. máj. 6. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Vagy hangyaírtó, vagy keverj össze bóraxot ( forrasztási folyasztó szer) cukorral.

Be fogják vinni a fészekbe, és annyi nekik. És talán a legolcsóbb módszer.


Érdemes az útvonalukat megszakítani, modjuk szalmiákos felmosással.


A hangya (a felderítő) húz menet közben egy feromon csíkot, amit a többiek követnek. Ha ezt megszakítod, akkor a hadsereg nem megy utána. Próbáld ki. Működik.


Sajna ez a fáraó esetében, mármint a hangyaírtó nem működik.

Én kertesházban lakom, és volt fáraó hangyám.



Sajnos csak egy hatásos módszer jött be, hogy kiástam a fészket.

Felülről írtani majdnem lehetetlen, mivel nálam kb. 1 m mélyen volt a fészek.


Pokoli meló, de csak így tudtam kiírtani őket.

2013. máj. 6. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!