Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Madarasok szerintetek újra...

Griffmadár kérdése:

Madarasok szerintetek újra piros lesz?

Figyelt kérdés
Van egy(volt) gyönyörű élénk piros színkanárim. Azért írom,hogy volt, mert most,hogy két hét után újra látom, nagyon szembe tűnően ki van fakulva. Halvány rózsaszín,minthogy vörös. Hallottam, hogy vedlenek,meg minden, de nem tudom,,hogy ilyen durván? Ugye visszavörörsödik még?

2013. jún. 6. 22:00
 1/7 anonim ***** válasza:

Idős korukban a papagájok kifakulnak. Nem tudom, hogy a kanárik is így vannak-e, de azért mennyi idős? És mi az hogy 2 hét után látod újra? Kötődtök egymáshoz? Mert akkor bánatában is előfordulhat.

Az első valószínűbb. Vagy vedlés.

2013. jún. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet olyan idős, hiszen márciusban vettem, és akkor mondták a boltban,hogy idei kelés. Elutaztam két hétre, most jöttem haza,és így fogadott. Természetesen gondoskodtak róla, kapott az alatt is elég ennivalót, innivalót, takarítva volt, egyszóval foglalkoztak vele. Egyébként a kötődésnem tudom milyen, mindig bújik a rács hoz(mintha dörgölőzne),amikor ott vagyok mellette, szóval azt gondolom,hogy kedvel.
2013. jún. 7. 10:49
 3/7 anonim ***** válasza:

Vitaminhiány is lehet, adj neki több zöldet (ne permetezettet), lehetőleg otthon egy kis cserépben termessz tyúkhúrt, salátát. (az se jó, ha útszélről szeded, és jó alaposan mosd meg, mielőtt odaadod neki) Adhatsz neki sárgarépát, almát, datolyát, fügét, szőlőt, banánt, körtét, sóskát, cickafarkot…

Avokádót nem szabad, az mérgező!

2013. jún. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Rendben, adok neki még többet. Igaz, mindennap le van rakva a fűre, + kap tyúkhúrt is, de akkor még a többi zöldséget-gyümölcsöt is adom neki.Esetleg cseresznyét,epret lehet?( talán hülyeség, de hallottam,hogy piros kajától lesz piros a madár.)
2013. jún. 7. 16:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Cseresznye, eper is jó. Sok szerencsét, remélem újra kivirul. :-)


(Néztem róla képeket, és van halvány piros is. Arra gondoltam, hogy nem lehet, hogy csak fiatalkorában erős a színe, felnőttként picit megfakul? Mivel írtad, hogy sok vitamint kap.)

2013. jún. 7. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Lehetséges, hogy felnőttkorára kifakul, bár ez tudtommal nem a kanárira jellemző. De mindegy remélem én is,hogy újra a régi lesz:) köszönöm a tanácsokat!!
2013. jún. 7. 20:37
 7/7 Törpilla57 ***** válasza:

Most fedeztem fel ezt a kérdést, de talán valaki (főleg Griffmadár) olvassa majd.

Bocs mindenkitől, akinek a válaszait olvastam, de nincs Köztetek szakértő vagy legalább gyakorlott kanári tenyésztő.

A piros kanári attól piros, hogy színezőt etetnek vele. Amikor meg nem kap ilyent, - gondolom Griffmadár nem ad, hisz akkor írta volna, - akkor pedig kifakul a madár tolla.

Mi nem adunk a madarainknak, mert nem bízunk benne, fene tudja nem árt-e egy ilyen pici, pár dekás madárnak... Ezért vannak sárga madaraink (kanárik), mert ők természetüknél fogva sárgák!

2013. szept. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!