Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Akik állatkertben dolgoznak,...

Akik állatkertben dolgoznak, elmondanátok, hogy pontosan mit is takar az állatkerti gondozó szakma? Mi a velejárója?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy pucolni kell utánuk, de ezen kívüli feladatok érdekelnének, hogy mit is takar pontosan ez a szakma, mit kell tudni róla.
2013. jún. 28. 15:30
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szakmabeli, de nyilván állatok ettetése, helyének tisztántartása; minden állatnak más-más igényei lehetnek: ezzek kiszolgálása. És nyilván az állatker bizonyos egységeinek fenntartása. Járdák, folyosók takarítása, akváriumok üvegének pucolása stb...
2013. jún. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok gondozó, de annyit tudok, hogy mindig ugyan arról az állatról gondoskodsz, hogy az a lehetőségekhez mérten megszokjon téged, vagy lásd, ha valami baj van vele és orvost kell hívni neki. Ha olyan az állaz, akkor tanítani is kell, Pl a fókákat, kisebb majmokat, görényeket mindig megtanítják trükkökre különböző bemutatókhoz. Persze, nincs minden darab állatra külön gondozó, annyit adnak, hogy kitöltse az időd.


A velejárója egyértelműen az, hogy nem veszélytelen, amit csinálsz. Vad állatokkal dolgozol és nem csak a tigris veszélyes, hanem egy ijedt növényevő is okozhat sérülést. A másik, a fantasztikus fizetés... Az állatkertek többnyire nem dúskálnak a pénzben, ne számíts sok pénzre.

2013. jún. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!