Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Valaki írna nekem bővebben a...

Valaki írna nekem bővebben a tehenek inszeminálásának menetéről? NAGYON FONTOS! Bővebben lenn!

Figyelt kérdés
Pl. az inszeminátor hogyan jut hozzá az ondóhoz? Ha hozzájutott, akkor mit kell csinálni vele, le kell fagyasztani? Hogyan juttatja be a tehénbe az ondót? Mennyi százalék esélye van hogy a tehén vemhes lesz? Van különbség a különböző állatok inszeminálása között? Milyen vizsgálatokat kell végezni az inszeminálás előtt a hím és nőstény állatokon? Előre is köszi a válaszokat!!

2013. aug. 13. 17:07
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A tenyészspermát olyan cégektől rendelik, akik szaporítóanyag értékesítéssel is foglalkoznak (pl Bos-Genetic, Holstein Genetika Kft stb.)


Fagyasztva tárolják, fagyasztott nitrogénnel, egy kis tartályban.


A spermát termékenyítőpisztollyal juttatják a tehénbe, a méhnyakon keresztül felvezetik a méhszarvakig.


Az esélyek nagyban függenek a teleptől. Vannak tehenek, amelyek elsőre vemhesülnek,de vannak, melyek csak 5-6x-i próbálkozásra. A termékenyítési index ideális esetben 2-2,5.


Hogy érted a különbséget? Szarvasmarhán belül?


A bikákkal nem fogsz foglalkozni, azokat nem kell inszeminálni. A tehénen sem a Te dolgod, hogy vizsgálódj, az az állatorvos dolga. Persze termékenyíteni csak egészséges állatot szabad, érdemes. A tehénnél a vizsgálat az inszeminátor részéről gyakorlatilag csak a nemi szervek vizsgálatára terjed ki.

2013. aug. 13. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Sertésre céloztam, pl. de arról találtam neten is néhány infót, hogy a sertéseknél mit kell csinálni. Köszi a választ.:)
2013. aug. 13. 18:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!