Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért lepik el a cserebogarak...

Miért lepik el a cserebogarak a kertes házunk udvarát?

Figyelt kérdés

Eddig sosem tapasztaltunk ilyen féle "inváziót". A szomszéd diófája tetején eddig láttuk őket.

Most idén átjöttek, de iszonyatosan sokan. Egy magas fenyőnk van, és egy almafa. Lehetetlen kiülni nyári estén az udvarra, mert össze-vissza repkednek, és mindennek nekimennek.

Miért lehet ez? Lehet tenni ellene valamit, vagy ilyen a természet fogadjuk el. Talán éhesek? El lehetne valahogy csalogatni őket onnan?

Amugy meg nagyon félek tőlük (minden bogárfélétől). Így egy kicsit még a hiszti is a problémámhoz társul.


2008. jún. 30. 11:56
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

tökéletesen megértelek! szerintem is pusztuljo minden aminek 4-nál több lába van!

Sajnos tenni nem igazán tudsz sokat. nálunk is ilyen a helyzet egyik évben rengeteg, utána kevesebb dög van. Én próbálkoztam már permetezéssel, mindenféle rovarölővel (mármint amikor még a földalatt vannak) de a legjobb megoldás a kertet felásni és a lárvákat a madarakra bízni! :) Nálunk füves a kert nagy része, ezért lehetetlen ásni úgyhogy leszáll az est és én menekülök!

2008. jún. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

????? Ezek a földből jönnek??????

ÁÁÁÁÁ akkor ezért lehet hogy ilyen kis lyukak vannak a virágoskertbe??? Már többször láttam ezeket a lyukakat.


Na, csak érjek haza........ásó :)

2008. jún. 30. 14:59
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ásóval nem mész sokra először csak peték, majd lárvák leszek, azért ingadozik a számuk mert két év mie kifejlett rovarok lesznek.


én anyáron eddig összesen 1 cserebogarat láttam, tavaj ugyanis irtóztam kicsit.


Egy nagysprére lesz szökséged, tehát nem olyan kis 200 mil-sre, legalább 350-400 ml-set vegyél.

Esténként a kertbe sötétedéskor rakj ki egy erős fényű lámpát, vagy többet az mégjobb, amikor körégyülnek fujj rájuk egy nagyadagot! Kb. 20 perc alatt egy lámpával 50-nel tudsz végezni. Ami azért nem rossz. De vehetsz ilyen emberre való rovarriasztót is, ami 8 órán át távoltartja aszúnyogkat, ezt a cserebogarak se szeetik:) Csak át kell fújni vele egy kicsi a fák törzst és a kerítst, és egy napra megszabadultál tőlük, ha tartósbb eredményt szeretnél, fújd át gyakrabban, 2-3 nap után teljesen elszoknak!

2008. jún. 30. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ásóval semmire se mész! A pajor képes leásni akár 1 méterrre is, hogy télen ne fagyjon meg!

[link]

[link]

A védekezésról:

[link]

2008. jún. 30. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!