Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Nagyon fél a kecském. Egy...

Nagyon fél a kecském. Egy helybe áll és rezeg, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztunk egy kecskét egy farmról, de nem akar megbarátkozni velünk. 400 bárány és 15 kecske volt ott.

Az ólban 1 helybe áll, nem eszik, nem iszik, rezeg, ha megyek feléje elkezd szaladni amerre tud az ólban.

Még ki sem fogom tudni kötni őt legelni.

Megfogja szokni, vagy fog félni? mert ott nem volt emberhez szoktatva, csak amikor terelték őket az ólba.

Félek hogy valami baja lesz, mert nem akar enni



2013. aug. 31. 11:10
 1/9 anonim ***** válasza:

Meg van ijedve, mert egyedül maradt. Próbálj hozzá közeledni és adj neki enni a kezedből. Szénát, vagy valami rostos dolgot tegyél be neki, legyen előtte állandóan.

Majd megbékél a helyzettel, de nem ártott volna legalább kettőt hozni.

2013. aug. 31. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Társas lény, persze hogy fél egy idegen helyen egyedül.

Ülj ki hozzá, csak ülj türelmesen, esetleg vigyél ki egy könyvet. Egy idő után csak kíváncsiskodni fog, lehet nem lesz gyors folyamat ez a "kecsekeszelídítés", de türelemmel, kedveskedéssel megoldható. Először is, el kell hitetned vele, hogy nem fogod bántani, nem zsákmányként tekintesz rá, utána majd adhatsz neki egy kis csemegét is... Ha pedig éhes lesz és egyedül van, enni fog.

2013. aug. 31. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Szuper, napról napra jobban van.

Szereztem neki sótéglát, nyalogatja. Iszik is vizet, meg rengeteget eszik!

Kezemből is etettem, kedvence a sárgarépa levél és a kukorica levél :), mindent megeszik mostmár, amit berakok neki.

Lassan közelítek feléje, megállok, beszélek hozzá szépen lassan, kedvesen, de ha túl közel megyek, akkor elszalad melettem át a másik helységbe.

Majd megszokja... Szomszédos ólba van 3 tyúk, ami közvetlen melette van, ez jó szerintem mert nincs egyedül, átettem hozzá az egyik tyúkot, kiváncsian figyelte, aztán odament hozzá, nem félt tőle.

Majd csak jobb lesz! Köszi a válaszokat.

Sokan mondták hogy 1 hét még megszok, de lehet 2 is. Akkor már kivihetem legelni, nem fog félni, mert így megsem tudnám kötni, csak ha leterítem a földre miközben elfut melettem, de nem akarom ilyezgetni, nehogy később feléjen mindig.

2013. szept. 1. 20:20
 4/9 A kérdező kommentje:
Februárban belesz bagoztatva, meg talán hozunk mellénye bárányt is
2013. szept. 1. 20:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Kecskének kecske a társa, azzal tud kommunikálni. Majd tavasszal a kis kecskékkel el lesz egy darabig foglalva.
2013. szept. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kösz. A szomszéd kecskével szokott kommunikálni, mert elég közel van és egymásnak mekegnek :)
2013. szept. 2. 14:59
 7/9 A kérdező kommentje:

nagyon jól van a kecském! minden megeszik, néha hadja hogy megsimogassam, minden nap kikötöm, de ha nemhadja, akkor az ólba elkapom és ráteszem a láncot a pórácra.

előtte izgett-mozgott a szarvával, de mostmár ha megfogom akkor csak "van" :)

2013. szept. 6. 20:18
 8/9 anonim válasza:
Az volt a baj a kecskéddel, h félt h illuminator vagy!!4 Kereste rajtad a jeleket!4! De mivel nem látott, elkezdett bízni benned!!4 Hú de meglepődne ha kiderülne rólad hogy mégis az vagy... xD
2016. márc. 7. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Illuminator - • világítóberendezés, világítóeszköz, világító test, reflektor
2016. márc. 8. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!