Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Előfordulhat-e, hogy a szabad...

Előfordulhat-e, hogy a szabad természetben nagymacska-hibridek (pl. liger, tigon) foganjanak és szülessenek?

Figyelt kérdés
A kérdés azért érdekes, mert a liger (hím oroszlán és nőstény tigris párzásából született utód) meg a tigon (az előbbi fordítottja) valamennyi általam ismert internetes portál szerint csak fogságban (pl. cirkusz, állatkert, állatsereglet) foganhatnak, ott is csak véletlenül. Ezzel szemben szerintem Indiában nem kizárt ennek valószínűsége, hiszen India a bengáli tigris (panthera tigris bengalensis) hazája. De Indiában oroszlán is van - igaz, nem sok - mégpedig az indiai, más néven gudzsaráti oroszlán (panthera leo goodjaratensis). Nos, ha két ilyen külön nemű jószág a vadonban összetalálkozik, és mindketten éppen akkor bagzanak, bizony vadon is születhet akár tigon, akár liger.
2009. nov. 5. 16:02
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Elméletben gond nélkül születhetne ilyen hibrid a "természetben" is. A természetben azért van időzőjelben, mert fogságban is természetes úton szaporodnak, az embernek nem kell génmódosító eljárásokat alkalmazni, hogy utód szülessen. Kb ugyanaz az eset, mint az öszvérnél.

Ami leginkább hiányzik, az a kényszer, mivel a természetben leginkább saját fajtársaik társaságát keresik, nem a rokonét. Továbbá a viselkedésük is más a vadonban, mint egy állatkertben, utóbbiban nemigen számít mi vagy, egyszerűen nem tanulja el azokat a vislkedésformákat az állatkertben egy állat, mint a vadonban.


Röviden igen, ez a vadonban is lehetséges, csak elég speciális körülményeket követel meg.

2009. nov. 5. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nálunk az egyik tanár mondogatta mindig a Geopárdot :-D
2009. nov. 5. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Geopárd nevű nagymacska-hibridről még nem hallottam; az ilyen jószágok esetében van egy nemzetközi megállapodás, hogy mindenütt (így Magyarországon is) az angol nyelvű rövidítések összeolvasását alkalmazzák, előre mindig az apaállat neve kerül. A liger esetében Lion (oroszlán)+ Tiger (tigris), összeolvasva tehát LIGER. Vagy fordítva: Tiger + Lion = TIGON.

Előfordulhat továbbá Leopon, vagyis hím leopárd és nőstény oroszlán hibridje (Leopard + Lion = LEOPON), vagy ennek fordítottja (Lion + Leopard = LIOPARD).

Sőt, olyan esetről is hallottam (igaz, cirkuszban), hogy a hím oroszlán összejött egy nőstény jaguárral, így keletkezett egy LIGUÁR, azaz Lion + Jaguar = LIGUAR.

De a geopárd előttem teljes mértékben ismeretlen, mivel a "GEO" előtag milyen nagymacskafaj angol nyelvű rövidítése lehet.

2009. nov. 6. 05:31
 4/5 A kérdező kommentje:
Ja, bocsánat, rájöttem mi lehet: valószínű, nem GEO, hanem csak GE. Ezek szerint gepárd és leopárd kereszteződéséről lehet szó, ahol egy gepárd a hímállat. Szerintem ennek semmi esélye, mert más nemzetségbe tartoznak. Hibridek születésének ugyanis csak akkor van esélye, ha két állat legalább nemzetségen belül van. Márpedig a gepárd ugyan a macskafélék (Felidae) családjába tartozik, de nem a Panthera nemzetség tagja.
2009. nov. 6. 05:40
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
második vagyok, ezt a tanár csak poénból mondta
2009. nov. 6. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!