Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A kengurunak van köldöke?

A kengurunak van köldöke?

Figyelt kérdés
2009. nov. 12. 02:31
 1/10 anonim ***** válasza:
66%
Igen. Az erszényében.
2009. nov. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
42%
minden emlősnek van (tudod: köldökzsinór...)
2009. nov. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nincs. A köldök ugyanis a méhlepénnyel köti össze a magzatot. Tekintve, hogy a kenguru erszényes, nem pedig méhlelpényes ez valószínűleg hiányzik.


(Kedves 2. válaszoló, az emlősök osztálya heterogén társulat, van elevenszülő és tojásrakó alosztályuk, az elevenszülőkön belül pedig van az erszényesek és a méhlepényesek alosztályága. Ha nem értesz a dologhoz ne dumálj!)

2009. nov. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Sztem sincs, hiszen nincs méhlepény sem. Talán azért születik korán (33 naposan), mert már nem tudna a méhben táplálékhoz jutni.
2009. nov. 12. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%
Az utsó kettő a helyes, nincs nekik!
2009. nov. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Kicsit utánajártam a dolognak és arra jutottam hogy nincs, bár ezt konkrétan leírva, nem találtam meg.

Arra alapozom, hogy az újszülött kenguruknak az anyagcsere szervrendszerei sokkal fejlettebbek világra jöttükkor, mint pl a lábuk ( szemben a méhlepényesekkel.

Tehát, ha szüksége van arra hogy ezek a szervei fejlettek legyenek megszületéskor, akkor az bizonyára azért van, mert az anyjától, világrajötte után, már csak enni kap ( anyatej), de a légzésben (gázcsere), nem tud segíteni. Ugyanígy a tápanyagokat sem kaphatja az anyja véréből, hiszen az emésztőrendszere is fejlett világrajöttekor.


[link]


A vége felé: a szaporodásmód főbb sajátosságai

2009. nov. 12. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
De akkor a méhen belül hogyan jut táplálékhoz h nincsen köldökzsinór??
2009. nov. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Gyakorlatilag embrióként jön a világra..csak egyilyne különleges embrióként.

a linket amit küldtem nézd át ;)

2009. nov. 12. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem tom hogy csinálja, de ugy tom, hogy megszületik, ilyen kis gumicukor méretben, és felmászik az anyja erszényében... :D
2009. nov. 13. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Az embrió körülbelül 30 napot tölt a méhben egy tojásszerű burokban. A kezdeti életéhez szükséges tápanyagok ezen belül vannak, nincs szüksége méhlepényre.

Amint megszületik, alig 1-2 centisen, onnan kezdve az erszényben levő csecsbimbókon növekszik.

2009. nov. 19. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!