Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kinek adsz igazat? Állatvédele...

Kinek adsz igazat? Állatvédelem vagy kaja?

Figyelt kérdés

Három hete vittem anyóst dokihoz,majd haza. Hazafele egy nyuszi kiugrott a kocsi elé,szegényt elütöttem,bár szerencsére csak a hátsó lába tört el.

Kiszálltam,megnéztem,megsajnáltam,így betettem a kocsiba.

Olyan aranyos kis jószág.

Anyós inkább finomnak gondolta,mondta hogy vigyük csak,majd megfőzi.

Nem adtam oda,hazavittem anyóst,majd állatorvos,helyretett a lábát,gipszelte,stb.Jövő héten ha minden jól megy,leszedhető,pár hét múlva szabadon engedhető.Most nálunk van ketrecben egyenlőre.

Anyós azóta engem szid,hogy nem ehetett vadnyúlpörköltöt...


2013. okt. 21. 11:47
1 2 3 4
 1/40 Je Veux válasza:
100%

Természetesen az állatvédelem.


Persze nem vagyok vega, szívesen eszek nyúlpörköltet, meg marhahúst, miegyebet, de azért ez egy kicsit más..


Ha elütök egy kutyát, azt sem viszem haza megfőzni...


Egyébként a párom szülei tartanak otthon állatokat, birkát, malacot, nyulat, de nem háziállatként nevelik őket. Ezzel semmi gondom.


Azzal, amit te írsz..hát nem értek egyet az anyóssal.

2013. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
100%

Én is az orvoshoz vittem volna. Sajnos a legtöbben még egy kutyáért sem állnak meg, nemhogy egy nyusziért.


Párom viszont lehet, hogy inkább kutyavacsit csinált volna belőle.

2013. okt. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
49%
Kovezzetek meg, de en is megettem volna. Regen videken sok nyulat tartottak a nagyszuleim, nagyon finom nyulpaprikas, vadas nyul keszult beloluk.
2013. okt. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 A kérdező kommentje:

Megenni biztosan nem tudtam volna,alapból nem eszem nyulat,de olan végképp nem,amit láttam élve, szabadon, betegen, elesetten.

Jó érzés,hogy bár elütöttem,még ha nem is az én hibám,hogy kijött elém,de meggyógyíttatom,és majd ha itt az ideje,elengedhetem.Tudom,hogy bármikor megeheti bármi állat,vagy ember,de akkor is.Elv.

2013. okt. 21. 11:54
 5/40 anonim ***** válasza:
26%
te döntésed. igazából sokat nem oszt nem szoroz egy nyúl élete. naponta állatok milliárdjai halnak meg és élik le az életüket brutális kínok között.
2013. okt. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
43%

Kaja.


Elvitted orvoshoz, pénzt költöttél/költesz rá, megkedveled, jó helyen tartod, majd szegényt szabadon engeded, másnap elüti valaki más.

2013. okt. 21. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 A kérdező kommentje:

Vadállat,nem tarthatom ketrecben örökké.

Lehet inkább a vadasparkot kérdezem meg,elférne-e.Ott úgyis van több.

2013. okt. 21. 11:58
 8/40 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, mi a zasszonnyal:) pont ugyanazt tettük volna mint te, ment volna szegény beteg nyuszika a doktorbácsihoz:)

Emellett tisztában vagyok azzal is, hogy a nyúl első sorban haszonállat, tehát arra sem hajigálnék követ, aki a vacsora lehetőségét látja benne. Azt hiszem, itt nincs "jó" meg "rossz" döntés, itt az ember személyiségének megfelelő döntés van.

(mellesleg mindkét megoldás törvénytelen:), a jogszabály szerint a nyulat le kellett volna adni az ott a vadak felett tulajdonosi jogokat gyakorló vadásztársaságnak - na szerintem ezt nem tette volna senki, természetesen én se:))

2013. okt. 21. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
79%
Természetes, hogy az állatorvoshoz vittem volna, hiszen elütöttem, eltörtem a lábát, segíteni kell rajta. Még ha meghalt volna, akkor azt mondom, hogy oké... Bár én akkor sem ettem volna meg, csak úgy azért érthetőbb lenne a dolog.
2013. okt. 21. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
70%
"te döntésed. igazából sokat nem oszt nem szoroz egy nyúl élete. naponta állatok milliárdjai halnak meg és élik le az életüket brutális kínok között." Itt most nem erről van szó, de mindegy. De amúgy is hülyeség, amit írsz, mert ennyi erővel bántsuk ész nélkül az állatokat, ahol csak lehet, mert annyira mindegy már, nem?
2013. okt. 21. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!