Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Átlagosan a kutyák vagy a...

Átlagosan a kutyák vagy a macskák okosabb állatok?

Figyelt kérdés

2013. nov. 2. 21:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Kutya de mingyárt jőnek a macska fanok.....
2013. nov. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
másképp okosak. a macska nem nagyon fog neked trükközni (nem látja értelmét, neki te nem vagy falkavezér, egyedül létező állat, nem falkaállat), viszont pl. simán feltalálja magát egy lakatlan szigeten, a vadászathoz is kell intelligencia.
2013. nov. 2. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A macskások szerint a macskák,a kutyások szerint a kutyák,aki meg mind a kettőért oda van aszerint meg ugyan az.Én inkább kutyás vagyok,egy 2 éves újfundlandim van,szerintem ő okosabb mint egy macska,én nem azért mondom mert kutyás vagyok,ez a véleményem.
2013. nov. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Grielean ***** válasza:
100%

Teljesen máshogy gondolkodnak, nem lehet őket igazságosan, részrehajlás nélkül egymás fölé vagy alá emelni.

A kutya aránylag könnyen tanul, jól idomítható, és alapvetően falkában élő, társas lény. Viszont épp ezért többnyire rá is hagyatkozik másokra, a gazdájára, vagy a falka többi tagjára.

A macska a másik oldalon önállóbb, sokkal jobb az egyéni gondolkodása és feltalálja magát, viszont a társas intelligencia nem jellemző rá, és általában véve nehezebben is tanul (na meg motiválni is nehezebb, mert nincs meg bennük ugyanaz a társaság iránti igény, mint a kutyákban).

2013. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

igen, az előző írta le a legjobban.


egyébként azt olvastam egyszer, hogy ezzel az a gond, hogy mindig csak azt nézik, hogy a társadalomban/társaságban milyen az adott állat. tehát, csak a társasági intelligenciáját, vgy hogy fogalmaztak. így meg szegény cica persze hogy nem nyer, mert ő nem társasági lény. de attól még nem buta. sőt.

2013. nov. 2. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
44%
Sőt mi sőt okosabb? pfff
2013. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
ha a tanítását nézed a házi cicát tanítani valamire reménytelen ugyan is öntörvényű míg a kutyákat tudjuk mikre is képesek!
2013. nov. 2. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

balkan, azt látom, hogy te egyértelműen buta vagy. azt írtam, nem buta a cica, sőt. ez azt jelenti, hogy "nem buta, sőt, okos..."


de viszont holt buta vagy.

2013. nov. 2. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

előző, mi nem tanítottuk a házi cicát semmire, mégis az egyik három hónaposan rájött pl. arra, hogy az ajtó úgy nyílik, hogy lenyomjuk a kilincset, ezért ugrált fel rá:)


az öreg cicának meg, ha nem akartuk, hogy bejöjjön a lakásba, annyit kellett mondani, hogy "nem jön be a cica", s akkor nem jött. nem kellett tanítani, magától tudta.

2013. nov. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
egyértelműen a macska !!!!!!!sok év tapasztalata
2013. nov. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!