Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Magyarországon milyen helyzetb...

Magyarországon milyen helyzetben van az állattenyésztés az állatok életmódjára való tekintettel?

Figyelt kérdés

Ezt a 2 videót találtam:


http://www.youtube.com/watch?v=DBVUcNsD5Hk&feature=related

http://www.youtube.com/watch?v=hCkyoueMG64


Amint észrevettem ezek a felvételek Amerikában készültek.


Magyarországon mi a helyzet? Itt is ilyen mostoha körülmények nevelkednek és élnek a fogyasztásra szánt állatok, vagy jó ellenőrzés alatt tartják a gazdákat?


2009. nov. 22. 19:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem sajnos így.

Nagymamámnak is voltak tyúkjai, megcsonkították a csőrüket, hogy ne bánthassák a másikat,és kis ketrecekben szorongtak 5-6an hogy csak topogni tudtak egy helyen.

Minden nagyüzemekben kiszolgáltatottak az állatok, sajnos.

Most vannak a Spektrumon olyan műsorok amikben azt akarják kieszközölni hogy tanyákon neveljék a csirkéket.

Jamie Olivernek is volt műsora a csirkékről, meg talán a marhákról is, ami pont ezzel a témával foglalkozik.

2009. nov. 22. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekünk voltak libák is, ők naponta kétszer mentek le úszkálni egy vízzel teli árokba. A csirkék meg szabadon vannak az néha a hátsó udvaron.
2009. nov. 23. 16:36
 3/5 A kérdező kommentje:
Igen, Jamie Olivernek még a sertésekről is volt műsora a "Nagy Malacshow" címmel.
2009. nov. 23. 16:38
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg, még láttam is. Meg most az foglalkozik a témával akinek a River Cottage című műsora van.
2009. nov. 23. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Még kicsi voltam, de a szüleim már tartottak csirkéket, de soha nem csináltak semmit a csőrükkel. Elég sok volt és most is sok van nekik. Idén is több mint 100db kelt. Ha meg bántják egymást, akkor a gyengébbeket vagy külön zártuk, vagy levágtuk és megettük. :)
2010. júl. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!