Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kecske mit eszik? Fel tud...

Kecske mit eszik? Fel tud puffadni? Ha veszek két kecskét ami elleni fog nemsokára, akkor a két kecskét külön kell csukni?

Figyelt kérdés

kínáltak nekem három kecskét, egy kant amit levágnánk, és a két nőstényt, mind a kettő elleni fog, ha megellett a kecske akkor külön kell őket csukni?

általában mennyit ellik egy kecske? 1 kecskét vagy esetleg kettős is?

mit eszik? azt hallottam hogy nem szabad neki sok szemes takarmányt adni mert bezabál tőle könnyen és felpuffad, kilehet őket kötni legelni nyáron? akármilyen gazat megehet? kb mennyit eszik egy felnőtt kecske?

és hasonló kérdésekre várnék választ, köszönöm!


2013. dec. 22. 21:37
 1/4 A kérdező kommentje:
és egy felnőtt kecskének meg a kölykének elég 1.5x4 méteres hely? kb másfél méter széles és kb 4 méter hosszú, ez elég kettő vagy esetleg három kecskének akkor ha van egy felnőtt kecske meg 1 vagy kettő kölyke?
2013. dec. 22. 21:41
 2/4 anonim válasza:

Én azt az egyet tudom, hogy van ez a növény: [link]

Ha nyáron ki vannak kötve, vigyázni kell hogy soha ne egyenek belőle, mert felfújódnak és ilyenkor bele is pusztulhatnak! Ha mégis eszik és felfújódik, a horpaszába kell szúrni egy kést hogy a levegő távozhasson.

2013. dec. 22. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
értem, több infóval nem tudsz segítségemre lenni?
2013. dec. 23. 12:59
 4/4 A kérdező kommentje:

mennyibe kerül havonta a kecsketartás? 1 darab kecskére levetítve értem, tehát valaki leírná nekem hogy miből mennyi kell és hogy az mennyibe kerül kb.? tudom eszik kukoricát meg árpát, búzát, ricát, ezeket lehet neki adni, de kb mennyi kell neki? mondjuk mindegyik féléből kap összekeverve, naponta kb 1 kg elég egy felnőtt kecskének? hereszénából kell neki 1.5-2 kg széna igaz? szalmát is eszik? de szalma az van bőven, az nem gond, a vízet se nagyon számoljuk mert az nem jelentős mennyiségű. nyáron kell neki hereszéna vagy elég amit legel magának?

kb mennyibe kerül a tartása? egy nagy guriga bála hereszéna mennyibe kerül?

2013. dec. 23. 17:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!