Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ultrahangos riasztó, még hogy...

Ultrahangos riasztó, még hogy az ember hallására nem káros, ,?

Figyelt kérdés

[link]


Minap mentem le egy hipermarket mélygarázsába és egyszer csak figyelmes lettem sípolásra, ami egyre erősödött ahogy leértem... a végén már fájt, nem hallottam még ilyen erős sípolást. Utána még éreztem az utóhatásait. Egyből gondoltam, hogy szándékos, nem valamelyik berendezés működéséből eredő zaj.

Nem írják, hogy veszélyes lenne, pedig szerintem káros a hallásra.

Az kézi ultrahangos kutyariasztókat sem szabad közvetlen közelről hallgatni, bár ez nem kézi és a távolság is nagyobb volt, de ettől függetlenül még közvetlenül előtte haladtam el.

Egyébként meg túlárazott sz@r... alkatrészára egy két ezer forint lehet max.



2014. jan. 14. 20:34
 1/8 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy az általad említett riasztó szólt? Bármi más lehetett. A kutyákra hatót beállították olyan frekvenciára, amely a kutyáknak kényelmetlen érzést okoz. Volt a kezemben ilyen riasztó, Nem hallottam semmit , amikor működésbe hoztam.
2014. jan. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Minap mentem le egy hipermarket mélygarázsába és egyszer csak figyelmes lettem sípolásra, ami egyre erősödött ahogy leértem..."

Miből bizonyosodtál meg arról, hogy a hang tényleg ultrahang volt, illetve hogy egy ultrahangos állatriasztóból származott? Volt nálad mikrofon és spektrumanalizátor?


"Nem írják, hogy veszélyes lenne, pedig szerintem káros a hallásra. "

Az ember 16-20 Hz-től 16-20 kHz-ig terjedő tartományban hall, leginkább az 1-3 kHz-es hangokra érzékeny - az alatta és a felette levő frekvenciákra kevésbé ( [link] ). Ezeket a berendezéseket meg pont a 20 kHz-es tartomány fölé hangolják, tehát nem, vagy maximum a felharmónikusait esetleg - de azok kisebb intenzitásúak.

2014. jan. 14. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az ultrahangot te nem hallhatod! Voltal mar pl. ultrahangos vizsgalaton? Hallottal ott barmit is az orvoson kivul? Nincs az az emberi ful, ami azt meghallja. Ez valami mas lehetett.
2014. jan. 14. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
fake, mi vagy te denever ? ultrahang 20Khz felett van.
2014. jan. 14. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

"Voltal mar pl. ultrahangos vizsgalaton? Hallottal ott barmit is az orvoson kivul? Nincs az az emberi ful, ami azt meghallja."

Azért se hallhatnál (de a kutya, macska és egyéb ultrahangot halló állat se: [link] ) ott a berendezésből semmit, mert az orvosi képalkotó berendezések frekvenciája ráadásul már MHz-es (1000 kHz vagyis 1000000 Hz) nagyságrendű:

"The frequencies used for medical imaging are generally in the range of 1 to 18 MHz."

[link]

2014. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szomszéd kertjébe volt ilyen kütyü régebben. Tényleg lehet hallani a hangját, de egész kicsit. Egyáltalán nem az a fülkárosító sípolás volt. Az más, hogy a macska direktbe mellé tojt, szóval ennyire hatásos.
2014. jan. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 emir72 ***** válasza:

Az ultrahangos riasztók többnyire a hallható tartományban is sugároznak, pl. ezt hallhattad. Egyrészt így tudod ellenőrizni, hogy műxik-e, másrészt ebben a tartományban is riasztanak.

Az ultrahangok (egy része, freki függően) okozhatnak pl. levertséget, szorongást, stb., de csak, ha tartósan ki vagy téve a hatásuknak.

Az ilyen riasztók egyébként csak átmenetileg hatásosak, az állatok egy része - tartós használatkor - megszokja őket. Nekem pl van egy az autómban, és tökéletesen működott eleinte: 3-4 hónapig nem mászkálták össze az autómat a nyestek és a macskák. Mostanra már megszokták, bár ritkábban van mancs-nyom az autón, mint a szomszédén.

Ha viszont valamilyen hotel előtt hagyom a járgányt, a környező autókon sem rohangálnak.

Nem multiknál vettem, azok nem értek szrt sem! Hazai gyártó terméke, aki nem kockáztatná meg, hogy folyamatos csuklásra késztesse az anyját! :)

2014. jan. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A legtöbb válaszolónak: Bocs, nem írtam, hogy egy ilyennel találtam szembe magam! Konkrétan ugyanez a készülék volt.


Mindegy hogy a fel-, vagy "al"harmonikusait hallottam, ilyen fülfájdító hangerővel sípolást én még soha nem hallottam eddig.


emir72


Vagy épp már kezdenek megsüketülni szerencsétlenek... :)

2014. jan. 16. 03:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!