Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Kutya Vs Macska?

Kutya Vs Macska?

Figyelt kérdés
Előnyök,hátrányok?

2014. jan. 18. 11:47
 1/10 anonim ***** válasza:
47%

Kutya előnyök:

Ha olyan fajtát választasz házőrzőnek is jó

Könnyebben tanítható

Játékos,hűséges

stb...

Macska:

Előnyöket nem tudok mondani,mert nem volt még macskám,de nem is akarom,mert nem szeretem őket.Én csak annyit látok belőlük hogy bejön az udvarunkba,megeszi a kutya kajáját,egész nap csak lébecol az utcán,megőrjíti a kutyákat.


De mondom,én nem rajongok értük,én inkább kutyás vagyok.

Aki macskás,annak meg a kutyáról nincs jó véleménye,tehát ízlések és pofonok.

2014. jan. 18. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Én mindkettőjükért odavagyok :))

Sosem értettem miért olyan nagy a kutyások és macskások közötti ellentét. Más a természetük(gondolom nem kell bemutatni), de ettől függetlenül imádnivalóak. :)

Ezen a videón sokat szoktam mosolyogni:))

http://www.youtube.com/watch?v=GbycvPwr1Wg

2014. jan. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
69%

Nem lehet összehasonlítani. Nincs egyiknek se, se előnye se hátránya.A macska nem fog házat őrizni se nem fog veled futni, de megfogja az egeret és símogathatod.Ösztönösen vadászok de ha nincs rászorulva akkor nem fog meg minden mozgó táplálékforrást.

A kutyát be lehet fogni munkára is. Pl. vadászkutyák, őrző védők, vakvezetők stb. Nagyobb a mozgási igényük, többet kell velük foglalkozni.

2014. jan. 18. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Kutyából nagyon sok fajta van. A másfél kilós zsebkutyától (mini yorksire terrier) az óriási dögökig (pl az ír farkaskutya kan 55 kg-nál kezdődik)


Míg macskából gyakorlatilag közel egy kaptafára készült fajták vannak, leszámítva néhány méregdrága különlegességet... Általában macskatartás alatt hagyományos mezei házi macskát, csíkost, egyszínűt vagy tarkát értünk...


A kutya személyisége borzasztó változatos, fajtafüggő.. vannak családközpontú házikedvencek, vannak mókás, kajla, játékosok, vagy iszonyatos házőrző vérebek is...


A macska személyisége leginkább a makacs, önfejű jelzőket érdemli.. Amikor kedve tartjja, és kizárólag csak akkor, hízelgő és barátságos, még akkoris rád erőlteti dörgölőző dorombolását, ha épp baromira nem alkalmas épp az időpont... Persze ha Te akarod épp megsímogatni, na azt már nem! Csak ha ő is akarja...


Fontos tudni, hogy kutyát jól lehet tanítani.. majdnem minden fajta hallgat a büntetés/jutalmazás módszerére, de a macskánál ez a módszer nem működik.. a jutalmazásos módszer egy kicsit igen, a bűntetésesből nem tanul, csak megharagszik rád. Általában akik megtanították a macskájukat valami különlegességre, pl angol wc használatára, azok trükköket alkalmaztak, minden nap egyre közelebb került az angol wc-hez az alom, majd a tetejére, majd egyenesen bele a wc csészébe, és amikor a macska már teljesen oda szokott, már nem kellett az alom se...


Macskának alom kell, amit rendszeresen tisztítani kell (kivéve persze a szabadban, vagy folyamatosan kiengedett macskákat)

A macska ürülék rendkívül büdös...

A kasztrálatlan fiú macskák össze-vissza jelölnek mindent, és a pisijük elviselhetetlen bűzzel jár...


Egy sétáltatásra szoktatott kutya viszont jól elvan, szinte teljesen szagtalan tud lenni megfelelő higiénia mellett...


A kutyákat rendszeresen, minimum napi 2x kell sétáltatni, kivéve a zsebkutyákat.. Folyamatos felelősség


A macskát magára tudod hagyni akár 2-3 napra is megfelelő mennyiségű víz, élelmiszer, valamint nagy méretű, tiszta alom mellett..


Ha pl biztonsági őr vagy, és egyedül élsz, akkor macskát javaslok, mert ha 24 órázól, akkor a macska jól elvan egyedül is, a kutyának az viszont kínzás lenne..


Ja és a macskaszőr... Szőrösek a ruháid, néha még a szádból is szőrszálat szedsz ki... A macskaszőr nagyon vékony, ezáltal könnyen száll... A macskát rendszeresen kell kefézni, akkor nem lesz olyan drámai a helyzet, de szőrt mindig fogsz találni...


A kutya szőr tekintetében könnyebb eset... általában nem száll a szőre annyira mint a macskának, és ha nem szoktatod fel a kanapéba, fotelbe, ágyba, akkor nem fogsz találkozni vele az ilyen érzékeny helyeken, mint a szád...

Persze a kutyát is rendszeresen kefézni kell...


Amúgy nekem mókusom, és egerem van.. Volt kutyám 15 évig, volt macskám amíg az anyám be nem nyúlta (míg csepelről átköltöztem a 13-ba, addig anyámnál hagytam a cicát, többet már nem kaptam vissza :D)


Szóval érdemes végig gondolni.. nézz sok youtube videót, vannak amik kifejezetten a fajtákat, illetve a velük járó előnyöket és hátrányukat mutatják be..


Üdv!

2014. jan. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
30%

Röviden:

[link]

[link]

[link]


Hosszabban:

A kutya igazi társ, feltétel nélkül szeret, lesi minden mozdulatodat és ha következetes vagy vele, akkor úgy fog viselkedni ahogy te akarod (mint a kisgyerekeknél, ha rendesen megneveled, nem fog kikészíteni a rosszalkodásaival).

A macska egy lakótárs, ő egy sokkal függetlenebb lény, mint a kutya.

2014. jan. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014. jan. 18. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A kutyák hűségesek, szeretőek, taníthatóak, szófogadóak, és még sorolhatnám.

A macskák azok nem hűségesek, azt nem tudom, hogy mennyire szeretik a gazdájukat, de sokan azt mondják, hogy az étel érdekli őket, nem a gazda, de gondolom valamennyire csak szeretnek. Nem taníthatóak (kivételek akadnak), nem szófogadóak.

És nem, én nem vagyok kutyás. Mindkettőjüket imádom, csak a kutyák sokkal jobban szeretik a gazdájukat, mint a macskák. De mindketten nagyon édesek, aranyosak, játékosak, imádnivalóak. A macskákat jó nézni, ahogy játszanak, olyan viccesek, kis bohócok. :)

Ha nem tulajdonságokra gondoltál, hanem tartási előnyökre, akkor macskát egyszerűbb tartani. A kutyát sétáltatni kell, és sokkal több törődést igényel. A macska magától az alomba piszkít, még a szobatisztasággal sincs gond, és annyi foglalkozást sem igényel. Persze, ha jó gazdi vagy, foglalkozol vele, de ha nem, ő úgy is megvan.

2014. jan. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A macskák is szeretik a gazdájukat és hallgatnak is rá, azonkívül taníthatóak is de nam olyan dolgokra mint a kutyák.
2014. jan. 19. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2 kutyát gyűlölök amire komoly okom van,szileszteri eskü,begbisszulom a macskáim!!!válasz:Macska 😻😻😻😻😻
2018. nov. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Világéletemben azt hittem h kutyás vagyok, egészen addig amíg nem lett macskám, pontosabban kettő. Kutyák is vannak a háznál egyébként, ők kintiek, a cicák bent élnek. Így visszanézve, inkább legyen 5 macska bent, minthogy kutya is. Velük többet kell foglalkozni, nekem meg sajna kevés időm van munka meg gyerek mellett. A macskák nagyon jól elvannak magukban. Ami hátrány, h nehezebb fegyelmezni őket. Akinek sok a szabadideje annak a kutyát ajánlom, akinek kevés, annak macskát.
2020. márc. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!