Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni békafóbia...

Mit lehet tenni békafóbia ellen? Mivel lehet a békákat távoltartani?

Figyelt kérdés

2014. febr. 9. 10:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Nem mondod, hogy február közepén békainváziótól szenvedsz?


(Megoldás: költözz panelba. Ott aztán nincs béka.)

2014. febr. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Ki mondta, hogy mostanról beszélek? De jön a jó idő!
2014. febr. 9. 10:18
 3/13 anonim ***** válasza:

Gólyával!


Készíts elő nekik olyan helyet, hogy amikor tavasszal visszajönnek, egy gólyapár elfogadja, elfoglalja magának fészek-ként!

Néhány nap, és eltűnnek a békák!

2014. febr. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Szerintem is költözz panelba a 10.-re.:)
2014. febr. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

A fóbiát úgy szokták leküzdeni, hogy fokozatosan szoktatják a fóbiában szenvedőt a fóbiája tárgyához. És így egy idő után elmúlik. Segít benne, ha sikerül tudatosítani, hogy amúgy az egésznek nincs semmi különösebb értelme. Mert pl. a béka nem bánt, nem harap, nem csinál semmit. Max gusztustalan.

Viszont ha sok a béka tavasszal, az ellen nem lehet sokat tenni. Kérdés, hogy milyen házban laksz. Ha kertes, akkor meg lehet akadályozni, hogy bemenjenek, ha a kerítést alul körbekeríted valamivel, olyan 20 cm magasságban. És ne legyen víz a kertben (vagyis tócsa, pocsolya, kerti tó, stb.). Ha meg ez nem lehetséges, akkor kell valami, ami megeszi a békákat. Ilyen pl. a sün és a kígyó (bár sztem te a kígyókkal se lehetsz jóba :)).

Ha viszont az utcán is van sok (én laktam olyan helyen, ahol nedves időben csak úgy hemzsegtek), akor marad az első megoldás: szembenézel vele és leküzdöd. Mármint a fóbiával és nem a békával. És igyekszel nem rálépni. :)

Meg az is kérdés, milyen béka. A levelibéka pl. kifejezetten szép és helyes.

2014. febr. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az utóbbi hozzászólónak nagyon köszönöm az igazán kedves, emberbaráti segítségét. Végre, hogy vannak ilyen emberek is, nem csak a gúnyos, cinikusok, akik kinevetnek másokat. Köszönöm szépen!
2014. febr. 12. 07:32
 7/13 anonim ***** válasza:
Jelzem, a varangyokkal és az ásóbékákkal szemben a fent felsorolt védekezési módok nem játszanak, lévén ezek jellemzően éjszakai állatok, a bőrük pedig méregmirigyeket tartalmaz.
2014. febr. 14. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem a gólya nem válogat, hogy varangyos béka, vagy valami más. A béka-combot imádja!
2014. febr. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Mint mondtam, mérgező mirigyeket tartalmaz a bőre, ami hányinger-keltő is egyben. Amelyik állat egyszer meggondolatlanul belekap ilyen békába, egész életére megtanulja, hogy az tabu.
2014. febr. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 terményes válasza:

.... A békkák nagyon hasznos állatok ! Alkonyat utáni vadászatukon szunyogok tucatjait fogják meg.

Ha csak ennyit tesznek az emberek hasznára már megérdemlik,hogy óvjuk öket.Szerencsére, ez már nállunk is elterjedőben van. Hallottam rólla, hogy békanász idején önkéntesek viszik át őket a veszélyes fő út másik oldalára.Van ahol külön béka alagutat létesítenek e célra.

Persze azt is meg kell érteni , ha valaki irtózik töllük.

Erre az esetre tanácsot az előző hozzászólásokban olvashatsz.Ám békát irtani ostobaság !

2014. febr. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!