Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Amikor szerettetek volna házi...

Amikor szerettetek volna házi kedvencet, hogyan győztétek meg a szüleiteket? Milyen állatot akartatok?

Figyelt kérdés
2014. márc. 11. 16:25
 1/8 anonim ***** válasza:
amikor még kicsik voltunk tesómmal nagyon szerettünk volna egy kutyát, de anyuék hallani sem akartak róla. kis papírokra felírtuk hogy "légyszi legyen kutyáánk" és a ház különböző részein eldugtuk ezeket, úgy hogy azér megtalálják :D pl a kulcstartóhoz, vagy hűtőbe xD elég vicces most így visszagondolva :D de végülis annyira megunták a sok kis papírt hogy lett egy kutyánk :DD nem hiszem hogy ez sokat segít neked, de gondoltam elmesélem :D
2014. márc. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
Én bebizonyítottam a szüleimnek hogy felelősség teljes vagyok és állatos minden nap egy állatos képet ragasztottam a szoba ajtójukra.
2014. márc. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Én pl. legutóbb egy hörcsögöt kaptam. Megegyeztünk, hogy ha sikeresen leérettségizek, akkor kapok.

De azelőtt papagájt könyörögtem ki, mivel jól teljesítettem a suliban.

És persze látták, hogy felelősségteljesen gondozom őket, hogy a takarítás sem marad szüleimre, hogy az ellátásukat a saját pénzemből fedezem... ez sokat segített a hörimnél.

2014. márc. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ha jól tanulsz azzal a legegyszerűbb "megzsarolni" őket, bár nekem a kígyót úgy se engedték, pedig 11 éves korom óta fújtam 19éves koromig, aztán meguntam, megvettem és hazaállítottam vele:) azóta ők is imádják nézegetni a terráiumba őket( azóta 4 van már), de megfogni semmi pénzért nem fognának meg őket :)
2014. márc. 11. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk általában egyszerű a képlet:

- fellelhető összes szakirodalom benyalása az adott fajról és/vagy fajtáról (lehetőleg angolul is - igen, néha vannak különbségek!)

- ezek alapján elgondolkodás azon, hogy az adott állat igényeit ki tudjuk-e elégíteni

- elgondolkodni azon, hogy honnan lehet beszerezni az állatot

- tartási költségek kiszámolása


Most éppen kutya-projekt kezd körvonalazódni, de csak abban az esetben, ha itthon kapok állást. Már van fogalmunk arról, hogy mit szeretnénk (nyugodt, kis-közepes méretű mix), honnan szeretnénk (menhely/gyepi esetleg tenyésztő, ha addig ránk szakad az OTP), hogyan tartanánk (kinti-benti), ami még nincs meg: a helyi legjobb kutyasuli, helyi kutyás társaság szocializálódni, a legközelebbi futtató helye, hogy honnan lehet olcsó, de minőségi húst szerezni BARF étrendhez illetve még nem tudom fejből Cesar Millan és Jan Fennell könyveit.


Ez a módszer szinte bármire ráhúzható (iPadtől kezdve futórózsán át szempillaspirálig). Ha ügyes vagy, közben azt is el tudod magyarázni, hogy más miért nem tetszik neked: nem, Mari néni kövér, vak tacskóját nem szeretnéd ingyen megkapni, mert nem elég aktív az életmódodhoz.

2014. márc. 12. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Sehogy. Közöltem anyummal, hogy pár nap múlva hozok egy törpenyulat. Ő ellenkezett, erre másnap hazavittem a ketrecet, összeraktam stb. Két nap múlva pedig már ott volt a nyuszi is. Én szobám, én pénzemből van tartva, én felelősségem.. sok beleszólása nem volt. De mondjuk a nyuszi is tudta mit kell csinálni, mert amint betettem ketrecbe, benyomta a cuki nyuszis mosakodást és anyum rögtön megszerette :)
2014. márc. 12. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Horviver válasza:
Ha csak simán hazaviszed az elég hatásos. Nekem papagájom és kutyám volt.
2014. márc. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha lakásban éltek akkor inkább az akváriumot ajánlanám.

Ha kertes házban laktok akkor inkább egy kölyök kutyát.


Én a helyedben ugy próbálnám meggyőzni a szüleimet, hogy először a zsebpénzemet félre tenném és amikor már összejött egy kevés, akkor állnék elő a kérésemmel úgy hogy-- annyira szeretnék egy kis állatot amivel foglalkozhatnék és gondoskodhatnék róla és nagyon kedvesen hozzá bújnék ahhoz a szülőhöz akit "könnyebb levenni a lábáról"- ő majd meggyőzi a másik szülődet.


Cicát azért nem ajánlanám mert lehet akkor derülne ki hogy allergiás vagy reá. lakásba kutyát pedig azért nem tartom jó ötletnek, mert az állatnak nem megfelelő élettér, különösen mert a szülők dolgoznak és te iskolába jársz.

2014. márc. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!