Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Venni akarok egy háziállatot,...

Venni akarok egy háziállatot, csak nem tudom, hogy mit (többi lent) (? )

Figyelt kérdés

Sziasztok:)

14éves vagyok.Szeretnék egy háziállatot,de vannak feltételek.

A szobámbam szeretném tartani,ne legyen büdös,ne legyen igényes,aranyos legyen,lehetőleg bírja a a hangosságot,pl nagyon hangos zene.

Én a nyuszira gondoltam..de bent? szerintetek? hörcsög? degu? mi legyen?


2014. ápr. 17. 12:21
 1/10 anonim ***** válasza:

Ha nem takarítod rendszeresen, minden rágcsáló "büdös" lesz. Ha rendszeresen takarítod egyik se büdös.

Hondurasi gyapjas tarantula? Szobába való, nagyon igénytelen, nem zavarja semmi nagy zaj, nem is büdös, szerintem aranyos is. :)

2014. ápr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Nem hiszem, hogy bármelyik állat is szeretné az üvöltő zenét... Ne legyen igényes... Ha jól értelmezem, te egy olyan állatot szeretnél, amivel nem nagyon kell foglalkozni.. De akkor minek? Azért hogy dísz legyen a szobádban? Minden állattal foglalkozni kell valamilyen szinten.. A nyuszival meg a hörcsöggel is.. nem is keveset...

Nekem törpe karmosbékám van, nincs sok gondom vele.. Egy 20×30×15 cm-es akváriumban van kettő. Nem valami nagy akvárium, szóval sok időt nem igényel kitisztítani.

Egy takarítás ebből áll:

Kiveszem a békát egy másik edénybe, utána egy kefével és szappanos vízzel lekefélem a műnövényt, a követ és a kagylót, illetve átmosom a kavics aljzatot. Az akváriumot csak vízzel tisztítom, mert nem ajánlott a béka érzékeny bőre miatt vegyszereket használni.. Kefével kisikálom az akvárium belsejét, majd átöblítem, és mindent visszapakolok bele, feltöltöm vízzel, bele a békát és kész is. Ez kb 10 percet vesz igénybe.. És mindezt kb 4 naponta, szóval egy héten max kétszer kell megcsináld... 168 órából 20 perc megy csak el erre, nemrossz :DD

Szerintem aranyosak is és én nagyon szeretem a hangjukat is :) Itt egy kép róluk: [link]

Körübelül 3-4 centisek :) Én mindeképp ajánlani tudom őket :)

Egyébként én sem hallgatom olyan halkan a zenét, de azért figyelek, hogy ne dobhártyaszaggatóan hangosan bömböltessem.. Ha látom, hogy nyugtalan, akkor lejjebb veszem a hangot..

Ja a másik meg.. Max 500 ft-ba kerül egy ilyen béka, 220 ft-ért vettem neki kaját, ami fél évig biztosan elég lesz, a kavics aljzat 500 ft volt és bőven elég egy ekkora akváriumba (1kg-os), a nővény is kb 500 ft volt ha jól emlékszem, a kagylót meg külföldről hoztam.. Szóval viszonylag olcsó állat, max az akvárium ami húzósabb lehet, de nem tudom, hogy azok milyen árban vannak :)

Remélem tudtam segíteni, és megtetszett az ötletem :)

Ha esetleg mellettük döntesz és kérdésed lenne, írj nyugodtan!


Halakat nem ajánlom, sokat piszkítanak :D

2014. ápr. 17. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Minden rágcsáló büdös, a pisijüknek elég erős szaga van, némelyik még hangos is, a deguk pl a fogukkal tudják pengetni a rácsot, az idegesítő tud lenni. Szerintem ezek közül egynek se jó, ha üvölt mellettük a zene. ILyen feltételek mellé én afrikai óriáscsigát javasolnék, esetleg akváriumba karmosbékát. Más hüllők/kétéltűek igényesek, és drága a tartásuk (élelem, vitaminok, fűtés, stb)
2014. ápr. 17. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:

Második vagyok:

A karmosbéka mellett szóljon még, hogy csak halk hangjuk van, de nagyon szerethető! :) Illetve szaguk sincs, mivel vízben vannak. Max a víznek lehet szaga, ha nem takarítod.. Ja és nem szükséges bele szűrő se, mert az állóvizet szeretik

2014. ápr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nyulat semmiképp se, rengeteg kell vele foglalkozni. Igazából semmit se vegyél, plüsst maximum.
2014. ápr. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Plüss. De tényleg.... más nem való neked a kikötéseid alapján. Meg az ember már eleve tudja milyen háziállatot akar, és felkészül rá nem csak hasra üt, hogy kell!
2014. ápr. 17. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ketteske! Az egy dolog, hogy az állattartási kultúrád a béka valaga alatt van, de legalább na ajánlanál baromságot másoknak! Ajánlom figyelmedbe eme nemes dokumentumot: [link] miszerint:

"(5) Tilos [....]gerinces állat kifejlett egyedét 30 liternél kisebb ûrtartalmú térben tartani."


Amúgy tényleg nem nagy történet törpe karmos békát tartani, akvárium + szűrés + fűtés + akváriumtető világítással+ dekoráció, növények + többféle fagyasztott kaja, hogy ne kapjanak hiánybetegséget. Minimum hármat érdemes tartani, mert trióban jobban elvannak. Egy normálisan telepített, szűrt akváriumban heti 1x kell 20-30%-os vízcserét csinálni klórmentesített vízzel: nem kell stresszelni a jószágokat azzal, hogy kiszedegeted őket, nem kell szétkapni az akváriumot, kiöblíteni minden részét, szappanos vizet semmihez sem szabad használni, mert egyszer rosszul mossa ki az ember, aztán lemérgez vele mindent. Ez amúgy vonatkozik halak, garnélák, karmos békák, gőték tartására is. Az akvárium drága, főleg, hogy ha használható szűrést (állatok mennyisége) és világítást (növények miatt) akarsz, akkor magad rakod össze az akváriumot és nem szettet veszel.


Kérdező, nem ártana tudni, hogy mennyit tudnál a jószággal/jószágokkal foglalkozni illetve számodra az, hogy "igénytelen." Ja meg hogy szőrös, tollas, pikkelyes, gyürkészhető vagy csak nézegethető állatban gondolkodol-e.


Az a baj, hogy minden állat után kell takarítani, különben büdös is lesz meg jó eséllyel beteg is (a vízi állatok még csak szólni se tudnak, hogy takarítsál má' ki vazze, mielőtt belepusztulnak az ammóniamérgezésbe) és a tollas-szőrös különítmény legtöbbje külön igényli az emberi interakciót, felügyelt mászkálást/röpködést a szobában stb. illetve rosszul tűri a nagyon hangos zenét. Azt is érdemes lenne tudni, hogy mennyit szántál a projektre és az állatka ellátására (magyarázhatom én neked, hogy mennyire jó móka görög teknőst tartani, ha maga az állat 10ezerFt-nál kezdődik és akkor nincs neki helye, felszerelése és meg sem etetted.)


A nyuszi kifejezetten igényes jószág: oltások, napi több órás foglalkozás, szobában/szabadban rohangászás + nyuszibiztos hely, ahol mindezt megteheti.

2014. ápr. 18. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm mindenkinek.:)

utolsó: igazából úgy értettem,hogy "igénytelen",hogy ne kelljen egy nap 24ből 10et vele foglalkozni..

hát akár simogatható is jó lenne.

megmondom őszintén sokáig a nyusziban gondolkodtam és a hörcsögben,de nem tudom..

fontos lenne,h a nagyon hangos zenét bírja:|

2014. ápr. 18. 22:58
 9/10 anonim ***** válasza:
NE vegyél nyulat, NE, NE, NE. Olyan állatokat sorolsz fel, aminek teljesen más igénye van. Az egyikkel 5 órát kell foglalkozni a másikkal 5 percet 1 nap.
2014. ápr. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
rendben,viszont tényleg nem tudom.:\
2014. ápr. 19. 23:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!