Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Afrikai óriás csiga. Szerintet...

Afrikai óriás csiga. Szerintetek? Mit csinálok rosszul? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
5 napja van egy afrikai óriáscsiga babám, kb 1,5 cm, két hónapos.Terráriumba tartom, jó étvágya van. Viszont egész nap alszik.Van neki bújóhely kialakítva. Este ha kiveszem csúszkál a kezem majd ha ráteszem a kajára eszik. De egyébként elég passzív csigusz. A talaj kókuszrost megfelelően nedves.Van neki bent elbujni cserép plusz műnövények, szépia, kajástálka (sali, répa, paradicsom, uborka) Naponta 2 szer 3 szor párásítok.Később aktívabb lesz? Ha este nem venném ki enne magától? Lehet még túl kicsi azért ilyen félős?

2014. ápr. 28. 12:29
 1/2 norcsiangel válasza:

Szia!

Az én csigám napközben állandóan aludt (bebújt a földje alá - nem érdekelte semmilyen mesterséges búvóhely:P), és éjszaka mászkált. Néha aludni nem lehetett tőle, olyan hangosan rágcsált :) Ő a jégsalátát imádta, mást alig akart enni. Ha éhesek, esznek, nem kell félteni őket :)

2014. ápr. 28. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 norcsiangel válasza:
Jah és még annyit, hogy majd téli álmot is fog aludni :) Ez általában hetek, amíg egyáltalán elő sem jön. Az én csigám megcsinálta azt is, hogy 5 hónapig nem jött elő egyáltalán, hiába keltegettem, akkor kelt fel, amikor ő akart és semmi baja nem volt ... csak ébredés után még többet eszik majd, mint máskor. :)
2014. ápr. 28. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!