Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mi baja a nyúlnak?

Mi baja a nyúlnak?

Figyelt kérdés
Mikor átkerült hozzám a nyuszi a másik szobából nem volt semmi baja,tök jól megvoltunk egymással,aztán elkezdte majdnem minden éjjel kaparni a ketrecének rácsát.De egész nap nem csinál semmit csak eszik,este meg amint lefekszek kaparja a rácsot.Magot minden reggel és este szoktam neki adni,a héten 3 napot kivéve amelyiken csak szénát kap.Egy adag mag egy marék.Arra is gondoltam hogy követeli a magot,meg arra is hogy ha büdös a bilije akkor azt ő is érzi és nem bír elaludni.Lefekszek,meg szoktam várni hogy ha hármat kapar kiviszem a konyhába,és ott nem nagyon szokta ezt csinálni.Engem szeret mert mikor kiengedem a ketrecből(minimum 1szer naponta,de most büntiből nem engedem ki hátha megtanulja hogy ne kaparja)mindig körbeugrál,meg nyalogatja a kezemet vagy ahol ér,és fölugrik hozzám az ágyra ha lefekszek.Tanácsot szeretnék kérni,leírtam mindent hogy csinálok,ezek alapján tapasztalt nyuszigondozóktól tanácsokat várok,előre is köszönöm.

2014. máj. 9. 10:30
 1/9 anonim ***** válasza:

Azért nyalogat, mert az emberi bőr enyhén sós! Csinálj neki sókockát, mindig legyen előtte! A szénáját is enyhén meg kell sózni.

A nyúl az kapar! Minden házinyúlnak az üreginyúl volt az őse. Ebből következik az ösztönös kaparása.

A nyulat nem lehet fegyelmezni, tanítani, nevelni. A büntit sem fogja megérteni!

2014. máj. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
de mégsem tudom elviselni hogy nemhagy aludni,azért valamit tenni csak lehet nem?
2014. máj. 10. 23:27
 3/9 anonim ***** válasza:

Ezért van az, hogy a nyúl nem a lakásba való!

Vidd ki a kertbe ketrecestül, árnyékos helyre tedd.

Ha nincs kert,mindkettőtöknek legjobb , ha odaadod valakinek, aki olyan helyen tudja tartani.

A húsvéti nyuszik álltalában elpusztulnak, ritkábban felnevelik és lábosban végzik! A házinyul sohasem az öregedéstől pusztul el!

2014. máj. 11. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
igenis van lakásban tartható nyúl,és nem csak nekem van,és azért kérdeztem mert szeretném a legjobb környezetet biztosítani neki,de nem fogom odaadni senkinek.
2014. máj. 12. 23:55
 5/9 anonim válasza:

Szia!

Mi nyuszikat tartunk, extra minit és óriást is.

1. Az extra mini oroszlánfejű nyuszim bent van a szobámban, a többi kint az udvaron.

2. Szinte akár milyen állatot lehet tartani lakásban, ha megteremted neki a megfelelő körülményeket.

3. A te nyulad egyszerűen unatkozik!

4. A nyúl éjszaka éled.

Az enyém rend szerint este 9 és fél 10 között kezd el zörögni az itatójával...

Nem mellesleg a nyúl tanítható állat, szobatiszta, szófogadó is, ha elég időt foglalkozol vele. Minden csak rajtad múlik.

Azért is nyalogathat, mert több simogatásra vágyik.

Kapar: valami nem tetszik neki, ki akar jönni ( az enyém a házában kapart,mert télen elcsúszott a szőrme, amin feküdt. Az éjszaka közepén felkeltem, megigazítottam és tátááám csend lett)

Az ilyen kellemetlen éjszakai randevúk elkerülése érdekében minden rágható dolgot elraktam a szobából (kábelek, zacskók!)és kinyitom az ajtaját estére. Így akkor jön ki amikor akar, és minket is hagy aludni.

:)

Remélem érthető voltam.

2014. máj. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Vedd ki a nyuszidat többwzör és játszál vele hogy elfáradjon ha elfárad nem fog kaparni.
2014. máj. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

estefele szokott kaparni,amint elmegyek aludni rögtön kapar..2 percen belül..

és nemtudom hogy kéne vele játszani,de ha kiengedem estére feltud ugrani az ágyamra mert alacsony az ágyam..

2014. máj. 15. 21:18
 8/9 A kérdező kommentje:
na megpróbáltam estére kiengedni de olyan nagy lármát csap hogy nemtudok tőle aludni,ezért visszaraktam...
2014. máj. 18. 20:32
 9/9 A kérdező kommentje:
amikor kapar a nyúl pokróccal letakartam a ketrece tetejét és nem csinálja,lehet szeret sötétben lenni,vagy ilyenkor érez biztonságot,nemtudom,de megoldottam ezzel :)
2014. jún. 6. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!