Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A lepke és a pillangó szavak...

A lepke és a pillangó szavak jelentése között van különbség?

Figyelt kérdés
2007. okt. 15. 20:47
 1/10 anonim ***** válasza:
6%
Nincs :)
2007. okt. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
99%
Szerintem meg van különbság! Valami olyasmi, hogy nem minden lepke pillangó, de minden pillangó lepke. Szóval a pillangók e lepkék "alosztálya" nem tudom hogy mondják ezt biológus-nyelven. Ezt alátámasztandó: Te hívnád pillangónak a káposztalepkét vagy egy nagy szürke molylepkét?? Ők lepkék, de nem pillangók. Viszont a pillangók lepkék IS. (Olyan mint a nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar... Szerintem.)
2007. okt. 15. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%
"Biológusnyelven": A rendszertanban a lekpék rendjébe tartozik a pillangók családja.
2007. okt. 16. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
40%
(elírás javítása: lepkék rendjébe)
2007. okt. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
89%

Én írtam az első választ és javítom sajáűt magamat:

Valóban van a lepkék rendjén belül pillangók családja, utánanéztem.

Csak így nekem nem világos: Lepkék rendjén belül, a pillangók családjában (Papilionidae) található például a Fecskefarkó LEPKE (Papilio machaon).

Csakhogy elég zavaros legyen :)

2007. okt. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
100%
Minden pillangó lepke, de nem minden lepke pillangó. Pl. molylepke.
2008. jan. 26. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

A fecskefarkú lepke pillangó!Attól még ,hogy a nevében benne találod a lepke szót még lehet pillangó...

A farkasalma lepke is a pillangók családjába tartozik.A pillangók nagy élénk színű lepkék,néhányuk hátulsó szárnya "farokba" végződik(fecskefarkú).A hátulsó szárny belső szegélye homorú,így a test és a szárnyak között rés különül el.

2008. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%

A lepkék rendjén (Lepidoptera) belül megkülönböztethetünk molylepkéket (Microlepidoptera) és nagylepkéket (Macrolepidoptera). A nagylepkéken belül éjjeli (Heterocera) és nappali (Rhopalocera vagy Diurna) lepkék vannak. A nappali lepkéken belül is több család van, ezek egyike a Papilionidae, vagyis pillangók. Lepkész-nyelven tehát csak ezeket hívjuk pillangónak, de természetesen egyben lepkék is, így nem kell csodálkozni, ha mondjuk fecskefarkú lepke a neve. Minden pillangó lepke, de nem minden lepke pillangó :-) Magyarországon igazából csak 5 fajra mondhatjuk, hogy pillangó, ezek: a kardoslepke, a fecskefarkú lepke, a farkasalmalepke, a kis Apolló-lepke és az Apolló-lepke.

A trópusokon viszont számos színpompás és gyönyörű fajuk él.

2008. dec. 10. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden lepke pillangó,de minden pillangó lepke:) ua. mint rovar-bogár
2008. dec. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
90%
Ha jól tudom akkor a pillangóknak valahogy más a szárnyuk. Magyarországon egyetlen pillangófaj él.
2012. jún. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!