Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Az állatok agyuknak hány...

Grofszechenyi21 kérdése:

Az állatok agyuknak hány százalékát képesek használni?

Figyelt kérdés

2014. máj. 13. 16:59
 1/5 peti csonka válasza:
56%

Attól függ hogy milyen állat?

pl. ha majom akkor az agya 50% át tudja használni

2014. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ugy általánosságba akartam tudni, mert ha jól tudom, az ember, agyának mintegy 10%-át tudja egyszerre működtetni.
2014. máj. 13. 20:17
 3/5 dliptai01 válasza:
Miért érdekel?
2014. máj. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Mit értesz általánosság alatt? Az "állat" egy rendszertani csoport, amibe az ember is beletartozik. Az élőlények többi csoportja nem rendelkezik aggyal. Az agy mérete és fejlettsége nagy változatosságot mutat különböző fajoknál, így a kihasználtság mértéke önmagában nem sokat árul el.
2014. máj. 30. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kiegészítés: ma olvastam pont utána, és az agy tíz százalékos kihasználtsága csak mítosz. Fejleszteni persze (máig feltérképezetlen keretek között) lehet, de nincs olyan területe, ami alapesetben nem csinál semmit.

Itt a téma wikicikke: [link]

Ez a "majmok 50%-ot" infó az első válaszból nem tudom, honnan jön, de gondolom, ugyan úgy téves. Ráadásul "majomból" is rengetegféle van.

2014. máj. 30. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!