Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » A bagoly le akarta vadászni a...

A bagoly le akarta vadászni a kiscicám?

Figyelt kérdés
Kimentünk egy kis esti sétára, ilyenkor rengeteg bagoly van, az egyik a fán ült, mikor közel mentünk hihetetlenül elkezdett vertyogni. Egyre közelebb repült, majd elkezdett felettünk körözni kb. 2 méterrel tőlünk. Ekkor már kezemben fogtam a cicust, magamhoz szorítottam. Vagy 5 kört megtett, majd visszaszállt a fára sipákolni. Ezután megint elkezdett körözni. Általában magas, éles hangja van a baglyoknak, de most más hangot adott ki egymás után kétszer mélyet, majd egy kis szünet és újra két mélyet. Minél közelebb mentünk annál hangosabb volt, kivéve mikor körözött. Lehet csak a fiókákat védte, de nagytermetű volt, szóval simán elképzeltem, hogy a kandúromra feni a fogát.
2014. jún. 9. 23:57
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Valoszinuleg igen. A nagyobb baglyok siman esznek macskakat. Foleg novendekeket.
2014. jún. 10. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hol laksz? :o
2014. jún. 10. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 mantis religiosa ***** válasza:
Utóbbi a valószínű. Előfordul, hogy házi kedvenceket is zsákmányolnak, de a bagoly pont arról nevezetes, hogy nesztelenül vadászik, nem hívja fel magára a figyelmet. Nekem a foximat "nézte ki" egyszer egy bagoly magának. Sötét volt, és csak egy fehér folt volt az égen, akkor ismertem fel, hogy mi az, mikor közelebb jött, hallani egyáltalán nem lehetett.
2014. jún. 10. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
64%

Ezek a ragadozómadarak nem szívbajosak, nem értek hozzájuk, de engem egyszer úgy megkergetett egy nagy rét közepén valamilyen nagy dög madár, azóta is azon röhögök.

Ott voltak a kicsinyei a közelben, még láttam is a nagy fészket, a kis kopasznyakúakkal, továbbmentem, akkor támadott le, valami ölyv lehetett, vagy héja, nem tudom, de felkaptam egy botot, és avval hadonásztam felé, de tojt rám, kénytelen voltam elfutni. :-)

Végülis teljesen igaza volt, csak betojtam nagyon.

2014. jún. 10. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!