Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Ha tudod, hogy a másik nem...

Ha tudod, hogy a másik nem érzi át, elmondod neki? (állatos témakör)

Figyelt kérdés

Szituáció..párkapcsolatban élek majdnem egy éve, jelenleg nálunk (én 23 éves lány, ő 32-s pasi). Van egy kutyám, immáron 11 éve, nagyon szeretjük egymást és tudom, hogyha elpusztul, én is belehalok kicsit(nagyon..). Mindketten dolgozunk a barátommal, de nagyon munkahelyváltás időszaka jön, nekem megszűnik a melóhely, neki meg nagyon felőrlő és tudom, hogy lépnem kell itthonról, mert nem lóghatunk a szüleim nyakán, még pénz ellenében sem, meg amúgyis itthon ( BAZ megye) nincs meló. Tehát minden indok a költözés mellett.

Itt jön a csavar.. lássuk be, egy kutyánál 11 év szép kor, kitudja hogy hetei, hónapjai, vagy évei vannak hátra. És ha én innen elmegyek, tuti nem tudok hazajárni majd csak sok hetenként, és a legnagyobb félelmem, hogy elpusztul, miközben én nem vagyok itthon, tehát nem tudom szeretgetni minden nap, stbstb. Ez a gondolatmenet viszont úgy tart vissza, mint egy lánc, hiába menne az eszem, a szívem maradna, miatta (nyilván mások miatt is, de most a kérdés ez).

Sajnos (vagy nem sajnos)a párom sosem tartott fenn érdemleges kapcsolatot egy állattal, szereti őket, de haszonállat, én viszont az enyémet családtagként kezelem, kisebb koromban mindig őt ölelve sírtam, meg tudjátok, tipikus kutyás-macskás dolgok. Szóval nem tudom mennyire értené meg(mert átérezni nem tudja szerintem), még ha okos és tényleg őszinte a kapcsolat.


Ezen körülmények között, ti mit tennétek? Hallgatnátok erről az indokról vagy elmondanátok?


2014. szept. 4. 17:46
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen átérzem, amiről beszélsz. Lassan eljön nálam is a költözés ideje, és nekem is van egy 10 éves kutyusom, akivel gyerekkorom óta megvan. Számomra is családtag a kutya. Én sem tudom elképzelni, hogy itt hagyjam egyedül. Anyáék is nagyon szeretnék és gondoskodnának róla, de mégis én töltöm/töltöttem vele a legtöbb időt. A szívem megszakad, ha erre gondolok. Mi lesz, ha közben elpusztul és nem leszek ott? Mi lesz, akkor ha egyedül fogja magát érezni? Mi lesz akkor, ha rosszul lesz, és anyáék nem veszik észre?

Nem tudod magaddal vinni?

Én tuti elmondanám.

2014. szept. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Áhh, nem. Egyrészt kertes ház és a környék miatt mindenképp kell ide egy kutya, aki már nem kölyök, mert ugye anyáéknak nem lenne ideje vele foglalkozni, meg ha költözöm, panelba fogok esélyesen, és egy 30 kilós hosszú szőrű nem való oda.


Köszönöm a válaszod, nagyon aranyos vagy :)

2014. szept. 4. 18:55
 3/3 anonim ***** válasza:

Én most elég brutális leszek :D :)


11 éves kutyád már nem fiatal.

Igen, te belepusztulsz kicsit (nagyon) hogy ott hagyod, de nézd azt, mi a kutyának a legjobb.

11 évig élt kertes házban, most viszont vinnéd panelbe ( lépcsők..) környezetváltozás, stb.

Az egészségi állapotát te látod, te tudod ezt eldönteni, hogy hogy viselné a kutyád :)

Én ennyi idős kutyát nem költöztetnék egy állatszemmel rosszabb körülményű helyre.


Barátod: nem is értem a problémádat. Mondd el neki. Nem kell a pároknak mindig, mindenben egyetérteniük. Szerintem meg tudjátok beszélni :)

2014. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!