Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Mivel foglalják el magukat az...

Mivel foglalják el magukat az állatok?

Figyelt kérdés

Egész nap nem csinálnak semmit, csak esznek, alszanak, sétálgatnak. Ha többen vannak, esetleg játszanak is egymással.

Nekem pl kutyám van, elképzelésem sincs, mivel foglalja el magát, ha nincs otthon senki. Vagy mit csinál egy ló egész nap egy karámban? Csak áll egy helyben és bámul.

Azt még értem hogy a primitívebb állatoknak, mint pl kukac vagy hal, nincs semmi tennivalójuk, de azért egy értelmesebb állat, mint pl kutya, macska, ló, vagy malac ezek nem unatkoznak?


2014. okt. 8. 10:31
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
De. Unatkoznak. Pontosan ezért szajkózzuk itt hosszú évek óta, hogy az állat nem egy kerti dísz, azzal foglalkozni is kell!
2014. okt. 8. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
És ha egész nap vele vagyok otthon és egy percre se hagyom magára, akkor miből fogom etetni?? Az égből egyelőre még nem hullott kutyatáp. Legalábbis mifelénk nem.
2014. okt. 8. 10:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
A lovak karámban, de a természetben is evéssel foglalják el magukat, hiszen napi ~16 órát töltenek a természetben csak táplálkozással a többi alvás, meg mászkálás a kaja után. Azonban boxban például unatkoznak, amit a lovak stresszként élnek meg. Ilyenkor alakulhatnak ki az ún. sztereotip viselkedési formák, mint a karórágás vagy a szitálás. Például karórágáskor endorfint szabadít fel a szervezetük, ami oldja az unalom okozta stresszt ezért is csinálják.
2014. okt. 8. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

De unatkoznak. Az én kutyáim pl. reggel alig várják, hogy kinyíljon a csipám. Reggel megvan az etetés, simogatás, aztán dolgozok itthon. Ezt úgy kb. fél órát bírják, aztán nekiállnak lökdösni, hogy velük is foglalkozzak. Ha ez megtörtént, ismét hagynak nekem kb. fél órát. Ha ez újfent nem történik meg, akkor ki-be rohangálnak. Most pl. az avarban hancúroznak és túrják szét a kupacot, amit már egyszer összesöpörtem. Most épp benézett az egyik, hogy még mindig írok-e, vagy végre hajlandó leszek ránézni....

A másik meg a macskát szekírozza, felébreszti, szagolgatja, nem hagyja aludni.

A kukac és a hal nem jó példa, mert ők tényleg a primitívségüktől fogva mással sincsenek elfoglalva, mint a létfenntartásukkal. Nem unatkoznak, mert vagy kaját keresnek, vagy pihennek. Nekik kb. kiteszi az egész napjukat az élelemkeresés. Nincsenek érzelmi kötődéseik, nincs olyan, hogy jaj mit csináljak most? Már ettem is ,aludtam is.

A lovak unatkoznak és alig várják, hogy foglalkozzanak velük, vagy dolgoztassák őket. Ha épp nem csinálják, a napjuk várakozásból áll, de türelmesek.

2014. okt. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Pont azért mondtam a halat meg a kukacot, mert azok annyira buták hogy eszükbe se jutna tevékenykedni.

Nade tényleg, ha dolgozom, akkor mit csinálhat a kutyám? Egyedül van, nincs másik, csak egy cica. Néha szoktak játszani, de a cica mostanában nem nagyon viseli a 25 kilós különbséget.

2014. okt. 8. 11:23
 6/10 anonim ***** válasza:
Igen, ne haragudj, újra olvastam a kérdést, tényleg félreértettem az utalást. Szóval szerintem a kutyád ha nem csinál semmit, vár egész nap. Tudod az enyéimen épp azt vettem észre, hogy akkor unatkoznak a legjobban, ha itt vagyok és akkor rosszalkodnak. Pedig amúgy foglalkozok velük, de elvárnák, hogy a nap 24 órájában. Engem tartanak gazdinak, hiába van itt velük más is. Ha elmegyek itthonról, állítólag egész végig a kapuban lesik mikor jövök vissza. Vagy néha bejönnek, együtt, vagy felváltva, zaj van, visszarohannak megnézik jövök-e már. Szóval lehetséges, hogy a kutyád más sem csinál, csak remél és vár. Van ilyen. Szerintem játszani és rosszalkodni sincs kedvük, vagy az nem olyan, ha nincs itt a gazdi, totál érzelmi alapokon működnek.
2014. okt. 8. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Mindenhol azt hallom/olvasom, hogy nem szabad neki játékot kint hagyni, mert csak velem játszhat, illetve nem lehet tulajdona, a játékot is tőlem kapja mint a kaját. Ez most igaz vagy nem? Nyilván kaját nem hagyok kint neki ha elmegyek otthonról, de hogy játékot se?

Van valami ötletetek hogy milyen játékot lehet kint hagyni neki, amivel el tud lenni sokáig?

2014. okt. 8. 12:21
 8/10 anonim ***** válasza:

Ezt én is olvastam már, de egy baromságnak tartom, ha ezért most letámadnak akkor is. Sokan itt teljesen ellentmondásosak, egyik szavukban, mindent a kutyáért, szar gazdi mindenki, aki nem úgy csinálja, a másik szavukban meg nem lehet tulajdona meg akkor játszhat amikor a gazdi megengedi? Aztán csodálkoznak, hogy unatkozik, meg mindent szétszed? A kutya is érző lény, de nem lehet tulajdona? Teljesen logikátlan.

Az én kutyámnak van labdája nem is egy. Van kicsi pattogós, gurulós, de van egy nagy, amit a legjobban imád, ami már le van eresztve, de azt szereti cibálni. Örülök neki, hogy akkor is elvan vele, ha én nem vagyok itt, vagy nem értek rá vele foglalkozni. Nem plüssállat, hogy beüljön a sarokba, amíg én dolgozok.

A szomszédom kutyája pl. egyedül van, és ő úgy oldotta meg a labdázást, hogy mivel lejtős az udvaruk, fent elengedi, hagyja legurulni és leszalad érte :-D

Szerintem kell ,hogy legyen valami ami az övéké, ez olyan, mint a gyereknek a plüssmaci az alváshoz.

A kutyám is sokszor úgy alszik ,hogy behozza magával a lapos labdát és leteszi a feje mellé :-) Szóval nem is tudom honnan jött ez, hogy nem lehet nála, csak ha a gazdi akarja, stb. Mit ér el vele?

2014. okt. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy hallottam/olvastam, de nem értek hozzá, nincs kutyám, hogy lehet játéka a kutyának, de vannak olyan játékok, amit csak a gazditól kaphat meg, csak vele együtt játszhat vele. Dominancia miatt.
2014. okt. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom hogy a dominancia miatt. Mondjuk a labdái egész nap lehetnek kint, azokkal úgyis tud önállóan is játszani, a kötelet meg csak tőlem kapja meg és csak velem játszhat vele.

A cica miatt nem aggódok, ő egész nap csavarog, amikor itthon van akkor alszik vagy eszik. Általában utcán belül marad, és mikor meghallja a kocsit hogy jövünk, azonnal hazaszalad. Tök cuki.

De a kérdésre szerintem még mindig nem derítettük ki a megfelelő választ.

2014. okt. 8. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!