Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Megprobalkoznatok az allatorvo...

Megprobalkoznatok az allatorvosi kepzessel a helyemben?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek, egyedul, a szulok nem tamogatnak, 22 eves vagyok. Nagyon erdekel az allatorvosi szakma. Nelunk ez ugy mukodik, hogy eloszor el kell vegezned egy 3 eves bsc kepzest pl biologiabol, mezogazdasagbol, kemiabol stb. Ha minimum 80%-os atlaggal vegeztel es az orszag hivatalos nyelve mellett felsofokon beszeled az angolt, es a felvetelid is jol sikerul, akkor ezek utan jelentkezhetsz a 4 eves allatorvosira. Evente 55 embert vesznek fel, de ott is elonyben reszesitik a kisebbsegieket, hatranyos helyzetueket stb. MIlindenkeppen mennek egyetemre, csak ha utana szeretnek jelentkezni az allatorvosira, akkor mar most el kell kezdenem ugy keszulni, hiszen nagyon nehez bejutni. Csak az tart vissza, hogy akkor az elkovetkezo 7-8 evben csak a tanulasrol szol majd az eletem, mellette meg el is kell tartanom magamat. Tehat 30 eves koromig nem nagyon lehet csaladom, gyerekeim, vagy akar egy kutyam, meg ugy nagyjabol eletem se. Mit gondoltok?
2014. okt. 10. 16:50
 1/2 anonim ***** válasza:

Tévedsz. Egész életedben tanulnod kell, 7-8 év csak a kezdet. Plusz állatorvosnak lenni életstílus, nincs az, hogy lehúztad a nyolc órát és mehetsz haza a gyerekhez, vagy felhívnak hajnali kettőkor és akkor nem mész.

Egyébként ha már most rémiszt a dolog akkor nem javaslom.

2014. okt. 10. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:

Szia!

Én 26 vagyok most, és világ életemben állatorvos szerettem volna lenni, de sosem gondoltam, hogy meg tudom csinálni, mert mindig másra hallgattam. Addig húztam halasztottam, hogy tavaly döntöttem el, hogy belevágok, de mivel az érettségim nem lett valami fényes ezért újra kell emelt szinten bioszból és kémiából érettségiznem, hogy bejussak. Ha sikerül bejutnom, akkor kiiktatom magam, jó pár évre a közéletből mert ezen az egyetem rengeteget kell tanulni. Azzal is tisztában vagyok, hogy jóval 30 felett leszek mire elvégzem. Ezzel szeretnék foglalkozni a hátralévő életemben... Nagyon át kell gondolnod... Illetve az orvosi szakma az elhivatottságról szól, és a tudomány fejlődése megkívánja, hogy folyamatosan képben legyél az új dolgokkal ezért ez a szakma folyamatos képzést és tanulást igényel. Csak akkor jelentkezz, ha tényleg elhivatott vagy. Engem nem a pénz motivál hanem az állatok szeretete, imádom őket és gyógyítani szeretnék. Egyet ne felejts el, soha ne azzal foglalkozz, hogy más mit mond, csak azzal foglalkozz, hogy Neked mi a jó! ;)

Hajrá és sok sikert kívánok, remélem segítettem.

2014. okt. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!